Odderskjer Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 39226774 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-01-09 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2025-06-02 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Agerbo Gruppen · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Flemming Pave Agerbo |
aktører og ejere
Ejere
| Thomas Odderskjer Andersen | Legal ejer | 100 % | Fra: 09.01.2018 |
Direktion
| Thomas Odderskjer Andersen | Direktør | Fra: 09.01.2018 |
Stiftere
| Thomas Odderskjer Andersen | Stifter | Fra: 09.01.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
STENSBO HUSE ApS
CVR 25906799
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling 50–66,66 %: fra 05.05.2025 33,33–49,99 %: 01.01.2024 – 04.05.2025 50–66,66 %: 01.10.2020 – 31.12.2023 20–24,99 %: 09.01.2018 – 30.09.2020 |
05.05.2025 | 2,7 mio | 6,6 mio |
|
T. & C. Ejendomme, Skjern ApS
CVR 39990385
|
50–66,66 % | 31.10.2018 | 147.486 | 615.622 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
T. & C. Ejendomme, Skjern ApS
CVR 39990385
|
31.10.2018 | 147.486 | 615.622 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.440.165 | 1.344.435 | 438.445 | 112.779 | 86.536 | 182.807 |
| Driftsresultat | 1.440.165 | 1.344.435 | 438.445 | 112.779 | 86.536 | 182.807 |
| Resultat før skat | 1.425.227 | 1.328.548 | 374.400 | 105.725 | 47.114 | 172.362 |
| Årets resultat | 1.425.227 | 1.328.548 | 374.400 | 105.725 | 47.114 | 172.362 |
| Egenkapital | 3.321.370 | 1.963.643 | 693.995 | 378.495 | 272.770 | 225.656 |
| Aktiver i alt (balance) | 3.921.370 | 2.563.643 | 1.276.163 | 1.121.958 | 1.095.773 | 404.197 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 600.000 | 600.000 | 582.168 | 743.463 | 823.003 | 178.541 |
| Likvide beholdninger | 65.155 | 33.139 | — | — | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 84,7 % | 76,6 % | 54,4 % | 33,7 % | 24,9 % | 55,8 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-01-19 Revisor: Agerbo Gruppen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-01-06 Revisor: Agerbo Gruppen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-12-03 Revisor: Agerbo Gruppen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-02-13 Revisor: Agerbo Gruppen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-02-01 Revisor: Agerbo Gruppen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-02-05 Revisor: Agerbo Gruppen XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | 2026-01-19 | Agerbo Gruppen | vis rapport |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | 2025-01-06 | Agerbo Gruppen | vis rapport |
| 01/10 2022 – 30/09 2023 | 2023-12-03 | Agerbo Gruppen | vis rapport |
| 01/10 2021 – 30/09 2022 | 2023-02-13 | Agerbo Gruppen | vis rapport |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | 2022-02-01 | Agerbo Gruppen | vis rapport |
| 01/10 2019 – 30/09 2020 | 2021-02-05 | Agerbo Gruppen | vis rapport |
| 01/10 2018 – 30/09 2019 | 2020-02-25 | Agerbo Gruppen | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Odderskjer Holding ApS Aktiv P-nr. 1023223933
- adresse
- Messingvej 1, 6900 Skjern
- startet
- 09.01.2018
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Vestbo Holding ApS 0 m · Skjern
- Solid Group A/S 272 m · Skjern
- TJ Skjern Holding ApS 357 m · Skjern
- LASSEN & LASSEN ApS 377 m · Skjern
- Boumatic SAC Holding ApS 432 m · Skjern
- J.M. JENSEN INVEST ApS 556 m · Skjern
- JBJ HOLDING SKJERN ApS 556 m · Skjern
- MPG HOLDING, SKJERN ApS 624 m · Skjern