H. Lundberg Invest ApS
stamdata
| CVR-nummer | 39387794 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-03-01 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-03-21 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Marco Mosegaard Brøndsted |
aktører og ejere
Ejere
| Henrik Kenneth Lundberg | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.03.2018 |
Direktion
| Henrik Kenneth Lundberg | Direktør | Fra: 01.03.2018 |
Stiftere
| Henrik Kenneth Lundberg | Stifter | Fra: 01.03.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
RBSL finans ApS
CVR 43782304
|
10–14,99 % | 13.01.2023 | 808 | 39.788 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
HADSUNDVEJ 15 ApS
CVR 32774539
|
25–33,32 % | 10.11.2022 – 31.12.2025 |
|
HOLDING AF 12. FEBRUAR 2009 ApS
CVR 32098983
|
10–14,99 % | 01.01.2021 – 09.12.2022 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
RBSL finans ApS
CVR 43782304
|
13.01.2023 | 808 | 39.788 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -130.811 | -45.247 | -33.374 | -9.726 | -2.420 | -2.998 |
| Driftsresultat | -130.811 | -45.247 | -33.374 | — | — | -2.998 |
| Resultat før skat | 250.095 | 1.263.996 | 704.872 | 8.323.834 | 914.455 | -4.467 |
| Årets resultat | 169.509 | 1.036.120 | 570.420 | 8.331.297 | 929.061 | -3.822 |
| Egenkapital | 10.956.460 | 10.921.951 | 10.005.831 | 9.545.412 | 1.314.115 | 225.204 |
| Aktiver i alt (balance) | 11.109.235 | 10.946.435 | 10.113.002 | 9.548.612 | 3.479.115 | 225.204 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 152.775 | 24.484 | 107.171 | 3.200 | 2.165.000 | 0 |
| Likvide beholdninger | 90.230 | 160.662 | 106.891 | 5.906.877 | 81.172 | 149.848 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 98,6 % | 99,8 % | 98,9 % | 100,0 % | 37,8 % | 100,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-05-05 Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-02-12 Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-13 Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-02-17 Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-02-25 Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-03-07 Revisor: — XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-05-05 | RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-02-12 | RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-13 | RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-02-17 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-02-25 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-03-07 | — | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-01-22 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
H. Lundberg Invest ApS Aktiv P-nr. 1023409298
- adresse
- Peblingevej 56, 4000 Roskilde
- startet
- 01.03.2018
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Bolig Investering ApS 109 m · Roskilde
- KENBO Holding ApS 267 m · Roskilde
- Little Twin Sis ApS 315 m · Roskilde
- Bogiis ApS 326 m · Roskilde
- Fourmii ApS 326 m · Roskilde
- Nattan Holding ApS 336 m · Roskilde
- Lykke-Liv Holding ApS 339 m · Roskilde
- Poppel Holding ApS 339 m · Roskilde