USI Holding A/S
stamdata
| CVR-nummer | 40116850 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Aktieselskab |
| stiftet | 2018-12-21 |
| kapital | DKK 2.200.000 |
| sidst opdateret | 2026-07-02 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab |
aktører og ejere
Ejere
| WÜST HOLDING ApS · CVR 25211502 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 21.12.2018 |
| NCSI HOLDING ApS · CVR 28680104 | Legal ejer | 10–14,99 % | Fra: 21.12.2018 |
| Staun Jensen Holding 2 ApS · CVR 41209844 | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 27.12.2019 |
Direktion
| Jørgen Staun Jensen | Direktør | Fra: 21.12.2018 |
Bestyrelse
| Jørgen Staun Jensen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 21.12.2018 | |
| Karsten Pagh Wüst | Formand | Fra: 21.12.2018 | |
| Ib Agerskov Sørensen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 21.12.2018 |
Stiftere
| UBRO HOLDING A/S · CVR 14248684 | Stifter | Fra: 21.12.2018 | |
| WÜST HOLDING ApS · CVR 25211502 | Stifter | Fra: 21.12.2018 | |
| NCSI HOLDING ApS · CVR 28680104 | Stifter | Fra: 21.12.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
ScandiSales A/S
CVR 20173300
|
66,67–89,99 % *
Ejerudvikling 66,67–89,99 %: fra 02.10.2025 100 %: 02.01.2020 – 01.10.2025 |
02.10.2025 | 78.350 | 6,6 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
EGATEC A/S
CVR 27348440
|
15–19,99 % | 22.10.2020 – 31.12.2020 |
|
Selskabet af d. 06 juni. A/S
CVR 38545396
|
100 % | 01.04.2019 – 30.12.2023 |
|
Ubro Vangby A/S
CVR 28333129
|
100 % | 21.12.2018 – 04.03.2024 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -530.890 | -72.807 | 34.178.458 | 34.137.602 | — | — |
| Driftsresultat | — | — | 8.356.684 | 10.548.845 | 8.210.308 | 8.823.561 |
| Resultat før skat | -535.100 | 58.626.380 | 8.755.602 | 10.474.356 | 8.165.690 | 8.813.270 |
| Årets resultat | -704.527 | 58.303.017 | 5.820.401 | 7.287.763 | 8.169.922 | 8.813.270 |
| Egenkapital | 23.950.627 | 45.655.154 | 62.352.137 | 68.531.737 | 71.243.975 | 72.856.954 |
| Aktiver i alt (balance) | 29.574.746 | 46.812.615 | 71.193.029 | 77.668.063 | 93.462.238 | 91.996.841 |
| Selskabskapital | 2.200.000 | 2.200.000 | 2.200.000 | 2.200.000 | 2.200.000 | 2.200.000 |
| Gæld i alt | 5.624.119 | 1.157.461 | 8.840.892 | 9.136.326 | 22.218.263 | 19.139.887 |
| Likvide beholdninger | 944.321 | 6.597.414 | 24.627.193 | 23.728.818 | 30.780 | 3.000.017 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 33 | 33 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 81,0 % | 97,5 % | 87,6 % | 88,2 % | 76,2 % | 79,2 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-04-28 Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-04-25 Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-31 Revisor: inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-08 Revisor: inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-04-26 Revisor: inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-28 Revisor: inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-04-28 | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-04-25 | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-31 | inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-05-08 | inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-04-26 | inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-06-28 | inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-05-01 | inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
USI Holding A/S Aktiv P-nr. 1024239280
- adresse
- Industriholmen 15, 2650 Hvidovre
- startet
- 21.12.2018
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Autronica Fire and Security Denmark Holding ApS 46 m · Hvidovre
- N-THOMAS HOLDING ApS 74 m · Hvidovre
- MUSA Holding ApS 74 m · Hvidovre
- EDøi Holding ApS 114 m · Hvidovre
- H. GRAGE HOLDING ApS 146 m · Hvidovre
- CORTEX HOLDING ApS 158 m · Hvidovre
- CORTEX INVESTMENT ApS 158 m · Hvidovre
- Kibsgaard Schultz Holding ApS 158 m · Hvidovre