FrandsenTeknik Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 40569480 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2019-06-07 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-02-13 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Alex Hoffmann Kristensen |
aktører og ejere
Ejere
| Peter Frandsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 07.06.2019 |
Direktion
| Peter Frandsen | Direktør | Fra: 07.06.2019 |
Stiftere
| Peter Frandsen | Stifter | Fra: 07.06.2019 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Hagensvej 4 ApS
CVR 42893927
|
10–14,99 % | 09.12.2021 | 288.999 | 1,9 mio |
|
X-Automation A/S
CVR 40588582
|
5–9,99 % *
Ejerudvikling 5–9,99 %: fra 26.08.2025 10–14,99 %: 17.06.2019 – 25.08.2025 |
26.08.2025 | 10,9 mio | 12,9 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Hagensvej 4 ApS
CVR 42893927
|
09.12.2021 | 288.999 | 1,9 mio | |
|
X-Automation A/S
CVR 40588582
|
17.06.2019 | 10,9 mio | 12,9 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -80.341 | -4.300 | -4.113 | -3.975 | -5.937 | -6.920 |
| Driftsresultat | -80.341 | -4.300 | -4.113 | -3.975 | -5.937 | -6.920 |
| Resultat før skat | 5.924.295 | 501.920 | 183.376 | 182.569 | 112.570 | -15.354 |
| Årets resultat | 5.924.295 | 501.920 | 183.376 | 182.569 | 112.570 | -15.354 |
| Egenkapital | 6.477.960 | 675.665 | 291.545 | 222.569 | 137.216 | 24.646 |
| Aktiver i alt (balance) | 6.532.423 | 730.127 | 346.007 | 277.031 | 268.442 | 200.000 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 54.463 | 54.462 | 54.462 | 54.462 | 131.226 | 175.354 |
| Likvide beholdninger | 6.319.311 | 456.913 | 72.793 | 3.817 | 942 | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 99,2 % | 92,5 % | 84,3 % | 80,3 % | 51,1 % | 12,3 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2025-12-16 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-12-05 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-12-12 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-12-14 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-11-25 Revisor: Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-01-20 Revisor: Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | 2025-12-16 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | 2024-12-05 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/10 2022 – 30/09 2023 | 2023-12-12 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/10 2021 – 30/09 2022 | 2022-12-14 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | 2021-11-25 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 07/06 2019 – 30/09 2020 | 2021-01-20 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
FrandsenTeknik Holding ApS Aktiv P-nr. 1024765950
- startet
- 07.06.2019
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Sand Ildvad Holding ApS 249 m · Brønderslev
- PER MADSEN HOLDING AF 1948 ApS 295 m · Brønderslev
- Cirkulær Nord Fonden 313 m · Brønderslev
- JOHBO HOLDING ApS 321 m · Brønderslev
- J P J HOLDING BRØNDERSLEV ApS 354 m · Brønderslev
- CHLR Holding ApS 370 m · Brønderslev
- HTA HOLDING BRØNDERSLEV ApS 618 m · Brønderslev
- Nielsminde Invest ApS 640 m · Brønderslev