Kent Hastrup Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 40580387 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2019-06-12 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-12-08 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Alex Hoffmann Kristensen |
aktører og ejere
Ejere
| Kent Hastrup Jensen | Legal ejer | 100 % | Fra: 12.06.2019 |
Direktion
| Kent Hastrup Jensen | Direktør | Fra: 12.06.2019 |
Stiftere
| Kent Hastrup Jensen | Stifter | Fra: 12.06.2019 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Hagensvej 4 ApS
CVR 42893927
|
20–24,99 % | 09.12.2021 | 288.999 | 1,9 mio |
|
X-Automation A/S
CVR 40588582
|
10–14,99 % *
Ejerudvikling 10–14,99 %: fra 26.08.2025 20–24,99 %: 17.06.2019 – 25.08.2025 |
26.08.2025 | 10,9 mio | 12,9 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Hagensvej 4 ApS
CVR 42893927
|
09.12.2021 | 288.999 | 1,9 mio | |
|
X-Automation A/S
CVR 40588582
|
17.06.2019 | 10,9 mio | 12,9 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.513 | -4.180 | -4.988 | -6.950 | -4.902 | -7.545 |
| Driftsresultat | -13.513 | -4.180 | -4.988 | -6.950 | -4.902 | -7.545 |
| Resultat før skat | 9.729.912 | 795.901 | 293.988 | 292.918 | 244.154 | -16.512 |
| Årets resultat | 9.729.912 | 795.901 | 293.988 | 292.918 | 244.154 | -13.564 |
| Egenkapital | 9.470.308 | 440.396 | 444.496 | 450.507 | 270.590 | 26.436 |
| Aktiver i alt (balance) | 9.475.832 | 444.146 | 448.245 | 455.258 | 436.283 | 1.987.874 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 5.524 | 3.750 | 3.749 | 4.751 | 165.693 | 1.961.438 |
| Likvide beholdninger | 9.070.936 | 1.070 | 5.169 | 12.182 | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,2 % | 99,2 % | 99,0 % | 62,0 % | 1,3 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2025-12-08 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-12-05 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-12-21 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-12-14 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-11-25 Revisor: Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-01-07 Revisor: Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | 2025-12-08 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | 2024-12-05 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/10 2022 – 30/09 2023 | 2023-12-21 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/10 2021 – 30/09 2022 | 2022-12-14 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | 2021-11-25 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 12/06 2019 – 30/09 2020 | 2021-01-07 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Kent Hastrup Holding ApS Aktiv P-nr. 1024778343
- startet
- 12.06.2019
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- HECH Holding ApS 145 m · Vadum
- ARBOE HOLDING ApS 273 m · Vadum
- Sisoli Holding ApS 310 m · Vadum
- RC Holding, Aalborg ApS 322 m · Vadum
- Holdingselskabet Salle ApS 382 m · Vadum
- Waffel Holding ApS 386 m · Vadum
- C. V. Kristensen Holding ApS 386 m · Vadum
- KeNi Holding ApS 404 m · Vadum