Invest Gormsen ApS
stamdata
| CVR-nummer | 41087595 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2020-01-17 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-22 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Revisionsfirmaet Obsen & Nielsen A/S · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Jørgen Pedersen |
aktører og ejere
Ejere
| Kim Gormsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 17.01.2020 |
Direktion
| Kim Gormsen | Direktør | Fra: 17.01.2020 |
Stiftere
| Kim Gormsen | Stifter | Fra: 17.01.2020 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Flogo Apartments ApS
CVR 41099240
|
50–66,66 % | 22.01.2020 | 109.884 | 2,4 mio |
|
Flogo Byg ApS
CVR 42557919
|
50–66,66 % | 22.07.2021 | 432.807 | 458.027 |
|
Flogo entreprise ApS
CVR 45749622
|
25–33,32 % | 03.07.2025 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Flogo Apartments ApS
CVR 41099240
|
22.01.2020 | 109.884 | 2,4 mio | |
|
Flogo Byg ApS
CVR 42557919
|
22.07.2021 | 432.807 | 458.027 | |
|
Flogo entreprise ApS
CVR 45749622
|
03.07.2025 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -12.768 | -4.850 | -3.850 | -4.200 | -4.602 | -8.983 |
| Driftsresultat | -12.768 | -4.850 | -3.850 | -4.200 | -4.602 | -8.983 |
| Resultat før skat | 257.361 | 572.449 | — | — | — | -9.054 |
| Årets resultat | 257.361 | 572.449 | 202.770 | 332.004 | 15.341 | -9.054 |
| Egenkapital | 1.410.871 | 1.153.510 | 581.061 | 378.291 | 46.287 | 30.946 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.431.396 | 1.160.044 | 585.049 | 382.169 | 50.050 | 33.946 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 20.525 | 6.534 | 3.988 | 3.878 | 3.763 | 3.000 |
| Likvide beholdninger | 4 | 0 | 7 | — | 0 | 13.946 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 0 | 0 | — | — |
| Soliditetsgrad | 98,6 % | 99,4 % | 99,3 % | 99,0 % | 92,5 % | 91,2 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-07-15 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-07-09 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-06 Revisor: Revisionsfirmaet Obsen & Nielsen A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-07-17 Revisor: Revisionsfirmaet Obsen & Nielsen A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-08-04 Revisor: Boreco XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-21 Revisor: Boreco XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-07-15 | — | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-07-09 | — | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-06 | Revisionsfirmaet Obsen & Nielsen A/S | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-07-17 | Revisionsfirmaet Obsen & Nielsen A/S | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-08-04 | Boreco | vis rapport |
| 17/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-06-21 | Boreco | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Invest Gormsen ApS Aktiv P-nr. 1025457532
- adresse
- Bredegade 5, 4200 Slagelse
- startet
- 17.01.2020
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- H.O. Simuk ApS 80 m · Slagelse
- NP Group ApS 108 m · Slagelse
- Nebula Group ApS 108 m · Slagelse
- N. Clausen Holding ApS 108 m · Slagelse
- KOLTHOFF HOLDING ApS 132 m · Slagelse
- Klingeberg Holding ApS 138 m · Slagelse
- FIFO Holding ApS 148 m · Slagelse
- Ravnskjær og Balshøj Holding ApS 148 m · Slagelse