MLund Holding 2021 ApS
stamdata
| CVR-nummer | 42250775 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2021-03-24 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2026-04-16 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | midt revision ApS · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Morten Nørgaard |
aktører og ejere
Ejere
| Mikkel Ulvedal Lund | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.01.2022 |
Direktion
| Mikkel Ulvedal Lund | Direktør | Fra: 24.03.2021 |
Stiftere
| MLund Holding 2019 ApS · CVR 40647139 | Stifter | Fra: 24.03.2021 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Allclear Rens og Algebehandling ApS
CVR 45443442
|
25–33,32 % *
Ejerudvikling 25–33,32 %: fra 01.04.2026 33,33–49,99 %: 15.11.2025 – 31.03.2026 25–33,32 %: 05.03.2025 – 14.11.2025 |
01.04.2026 | 540.552 | 620.552 |
|
Jysk Ventilationsservice ApS
CVR 42147575
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling 50–66,66 %: fra 09.07.2021 100 %: 25.03.2021 – 08.07.2021 |
09.07.2021 | 2,3 mio | 1,2 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Anpartsselskabet af 24. april 2024
CVR 38608045
|
50–66,66 % | 25.05.2022 – 05.09.2024 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Allclear Rens og Algebehandling ApS
CVR 45443442
|
05.03.2025 | 540.552 | 620.552 | |
|
Indeklima-rens.dk ApS
CVR 44608197
|
27.01.2024 | 16.237 | 13.843 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -42.897 | 232.767 | 116.776 | -52.968 | -15.045 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | — | 1.223.583 | 238.667 | — | — |
| Årets resultat | 715.197 | 1.223.583 | 223.113 | 62.976 | 47.832 |
| Egenkapital | 2.116.701 | 1.536.504 | 373.921 | 150.808 | 87.832 |
| Aktiver i alt (balance) | 2.160.102 | 1.570.393 | 425.651 | 157.759 | 94.707 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 43.401 | 33.889 | 51.730 | 6.951 | 6.875 |
| Likvide beholdninger | 74.699 | 129 | 120.388 | 53.843 | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 98,0 % | 97,8 % | 87,8 % | 95,6 % | 92,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-18 Revisor: midt revision ApS XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-05-13 Revisor: midt revision ApS XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-08 Revisor: midt revision ApS XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-24 Revisor: midt revision ApS XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-04-26 Revisor: midt revision ApS XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (5)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-18 | midt revision ApS | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-05-13 | midt revision ApS | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-08 | midt revision ApS | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-05-24 | midt revision ApS | vis rapport |
| 24/03 2021 – 31/12 2021 | 2022-04-26 | midt revision ApS | vis rapport |
p-enheder (1)
-
MLund Holding 2021 ApS Aktiv P-nr. 1026957695
- adresse
- Mustrupvej 259, 8320 Mårslet
- startet
- 24.03.2021
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- HC Invest 1 ApS 79 m · Mårslet
- Strose Holding ApS 120 m · Mårslet
- Lilla Stockhult Holding ApS 121 m · Mårslet
- M. REFFSTRUP HOLDING ApS 130 m · Mårslet
- Transition Zone Holding ApS 165 m · Mårslet
- Michael Søby Holding ApS 174 m · Mårslet
- Smunk Holding ApS 184 m · Mårslet
- ESBERG JONASSON HOLDING ApS 211 m · Mårslet