Nick Haslund Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 43326996 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2022-06-14 |
| kapital | DKK 40.000 |
| haslundprivat@gmail.com | |
| sidst opdateret | 2025-11-19 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
aktører og ejere
Ejere
| Nick Sjøgren Haslund | Legal ejer | 100 % | Fra: 14.06.2022 |
Direktion
| Nick Sjøgren Haslund | Direktør | Fra: 14.06.2022 |
Stiftere
| Nick Sjøgren Haslund | Stifter | Fra: 14.06.2022 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Cykel Favoritten ApS
CVR 42487481
|
66,67–89,99 % *
Ejerudvikling 66,67–89,99 %: fra 31.12.2025 100 %: 14.06.2022 – 30.12.2025 |
31.12.2025 | 2,1 mio | 4,4 mio |
|
Service2Bike ApS
CVR 43382640
|
25–33,32 % | 01.07.2022 | -104.584 | 821.796 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
CYKEL FAVORITTEN GRUPPEN APS
CVR 43690299
|
100 % | 06.12.2022 – 18.11.2025 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Service2Bike ApS
CVR 43382640
|
01.07.2022 | -104.584 | 821.796 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
CYKEL FAVORITTEN GRUPPEN APS
CVR 43690299
|
06.12.2022 – 18.11.2025 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -72.049 | -16.688 | -16.185 | -23.170 |
| Driftsresultat | -72.049 | -16.688 | -16.185 | -23.170 |
| Resultat før skat | 2.015.135 | -586.245 | -1.752.215 | 652.184 |
| Årets resultat | 2.465.499 | -586.245 | -1.752.215 | 657.288 |
| Egenkapital | 2.738.305 | 187.064 | 773.309 | 2.525.524 |
| Aktiver i alt (balance) | 5.120.900 | 2.580.861 | 867.084 | 2.783.120 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 2.382.595 | 2.393.797 | 93.775 | 257.596 |
| Likvide beholdninger | 24.829 | 47.525 | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 53,5 % | 7,2 % | 89,2 % | 90,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-30 Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-27 Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-07-05 Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-07-06 Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (4)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-30 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-27 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-07-05 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-07-06 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Nick Haslund Holding ApS Aktiv P-nr. 1028332625
- adresse
- Højvangen 3, 8600 Silkeborg
- startet
- 14.06.2022
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- K. Mikkelsen Holding ApS 56 m · Silkeborg
- TTS Holding Silkeborg ApS 72 m · Silkeborg
- Anders Utoft holding ApS 95 m · Silkeborg
- Nynne Utoft holding ApS 95 m · Silkeborg
- Lodberg ApS 111 m · Silkeborg
- RAVNBORG ApS 128 m · Silkeborg
- S. Haaning Holding ApS 137 m · Silkeborg
- Lou-Jac Holding ApS 162 m · Silkeborg