KORUNDVEJ 14 ApS
stamdata
| CVR-nummer | 66619915 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 1981-01-02 |
| kapital | DKK 500.000 |
| telefon | 31265525 |
| holding14aps@gmail.com | |
| sidst opdateret | 2025-05-24 |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab |
Ansatte (CVR)
2026-05
1 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-05 | 1 | 1 |
| 2026-04 | 1 | 1 |
| 2026-03 | 1 | 1 |
| 2026-02 | 1 | 1 |
| 2026-01 | 1 | 1 |
| 2025-12 | 1 | 1 |
| 2025-11 | 1 | 1 |
| 2025-10 | 1 | 1 |
| 2025-09 | 1 | 1 |
| 2025-08 | 1 | 1 |
| 2025-07 | 1 | 1 |
| 2025-05 | 1 | 2 |
| 2025-04 | 1 | 2 |
| 2025-03 | 1 | 1 |
| 2025-02 | 1 | 1 |
| 2025-01 | 1 | 1 |
| 2024-10 | 1 | 1 |
| 2024-09 | 1 | 1 |
| 2024-08 | 1 | 1 |
| 2024-07 | 1 | 1 |
| 2024-06 | 1 | 1 |
| 2024-05 | 1 | 1 |
| 2024-04 | 1 | 1 |
| 2024-03 | 1 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Per Hannibal Rasmussen | Legal ejer | 100 % | Fra: 02.01.1981 |
Direktion
| Per Hannibal Rasmussen | Direktør | Fra: 02.01.1981 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Bjerrevej 21 ApS
CVR 40594809
|
50–66,66 % | 14.06.2019 | 42.416 | 177.746 |
|
PR Varmeteknik ApS
CVR 38873105
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling 50–66,66 %: fra 23.09.2025 50–66,66 %: 22.08.2017 – 22.09.2025 |
23.09.2025 | 1,9 mio | 4,8 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
ES Damhaven Komplementaranpartsselskab
CVR 37127841
|
33,33–49,99 % | 01.10.2015 – 12.11.2025 |
|
ES Damhaven P/S
CVR 37143030
|
33,33–49,99 % | 01.10.2015 – 06.10.2025 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Bjerrevej 21 ApS
CVR 40594809
|
14.06.2019 | 42.416 | 177.746 | |
|
EJENDOMSSELSKABET V5 A/S
CVR 29813698
|
16.10.2008 | 843.337 | 7,7 mio | |
|
PR Varmeteknik ApS
CVR 38873105
|
22.08.2017 | 1,9 mio | 4,8 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
H2 HORSENS ApS
CVR 31755204
|
12.09.2008 – 24.09.2012 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 151.689 | 149.567 | 93.035 | -14.681 | 56.315 | -20.618 |
| Driftsresultat | -603.309 | -670.868 | -620.940 | -84.834 | -266.607 | — |
| Resultat før skat | 262.493 | 4.242.726 | 2.769.156 | -47.005 | 4.054.843 | 258.613 |
| Årets resultat | 431.746 | 3.766.517 | 2.277.405 | 13.889 | 3.086.443 | 90.915 |
| Egenkapital | 32.095.935 | 33.664.189 | 31.897.672 | 29.679.167 | 30.865.278 | 28.278.835 |
| Aktiver i alt (balance) | 32.912.762 | 34.077.659 | 32.840.353 | 32.407.482 | 34.360.362 | 28.660.796 |
| Selskabskapital | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 |
| Gæld i alt | 746.098 | 352.584 | 220.116 | 2.087.223 | 2.966.169 | 96.335 |
| Likvide beholdninger | 440.608 | 1.044.092 | 485.480 | 37.833 | 353.975 | 2.999.559 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | — |
| Soliditetsgrad | 97,5 % | 98,8 % | 97,1 % | 91,6 % | 89,8 % | 98,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-05-05 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-20 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-28 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-09 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-23 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-11 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-05-05 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-20 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-28 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-05-09 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-05-23 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-06-11 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-06-18 | Ernst & Young Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
KORUNDVEJ 14 ApS Aktiv P-nr. 1002234917
- startet
- 02.01.1981
- ansatte
- 1 pr. maj 2026 · 1 årsværk
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- MGA HOLDING, HEDENSTED ApS 100 m · Horsens
- NESDAM HOLDING ApS 162 m · Horsens
- GCH INVEST ApS 222 m · Horsens
- KALOMA HOLDING ApS 222 m · Horsens
- JR Komplementar ApS 230 m · Horsens
- SØREN DAHL HOLDING ApS 235 m · Horsens
- S.V.N. Holding ApS 242 m · Horsens
- CANASUJO ApS 242 m · Horsens