← tilbage

CAFE RAZZ ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 29176043 Aktiv APS 5500 Middelfart
Årets resultat 2025 2.695.678 2,7 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer29176043
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2005-11-15
kapitalDKK 125.000
telefon64411616
e-mailcafe@caferazz.dk
sidst opdateret2026-04-28
Beliggenhed
adresse Havnegade 40, 5500 Middelfart
by5500 Middelfart
kommuneMiddelfart Kommune
Branche
hovedbranche Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Ansatte (CVR)
2026-07 50 ansatte · 24 årsværk
−5 ansatte (−9 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 50 24
2026-06 52 24
2026-05 51 27
2026-04 51 24
2026-03 46 19
2026-02 42 19
2026-01 42 19
2025-12 40 23
2025-11 45 22
2025-10 46 18
2025-09 46 22
2025-08 55 29
2025-07 55 25
2025-06 58 25
2025-05 51 23
2025-04 49 24
2025-03 42 18
2025-02 39 18
2025-01 42 17
2024-12 42 19
2024-11 45 17
2024-10 50 18
2024-09 54 21
2024-08 55 27
Ejere
RAZZ HOLDING ApS · CVR 31881714 Legal ejer 66,67–89,99 % Fra: 26.05.2015
Matheus Holding ApS · CVR 41800844 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 01.01.2026
ELKO Holding ApS · CVR 46053885 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 01.01.2026
J.A.H. Højlund Holding ApS · CVR 46053893 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 01.01.2026
Direktion
Rasmus Razz Jørgensen Direktør Fra: 15.11.2005
Stiftere
Rasmus Razz Jørgensen Stifter Fra: 15.11.2005
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 11.684.96411.889.36711.491.19611.897.66912.169.03810.034.713
Driftsresultat 3.443.4143.869.5743.785.4614.358.6065.070.8422.751.090
Resultat før skat 3.458.5924.074.2973.916.0194.529.5245.169.5952.849.386
Årets resultat 2.695.6783.175.5843.053.8693.526.7194.031.7232.221.136
Egenkapital 4.525.7609.830.0816.654.4978.600.6289.073.9097.542.186
Aktiver i alt (balance) 9.574.12712.702.3309.331.91111.453.82712.601.14111.429.883
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 5.048.3672.872.2492.677.4142.853.1993.527.2323.887.697
Likvide beholdninger 2.506.8732.403.380697.6511.237.5013.170.5613.811.466
Antal ansatte (årsrapport) 171717161717
Lønomkostning pr. ansat 445.234430.498410.216420.423373.035375.190
Soliditetsgrad 47,3 %77,4 %71,3 %75,1 %72,0 %66,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-08
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-08
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-24
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-01
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-11
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-06
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport