← tilbage
Gem favorit

CITYCALLCENTER ApS

CVR 26855705 Aktiv APS 1267 København K
Årets resultat 2025 939.421 939.421 DKK
CVR-nummer26855705
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2002-11-01
kapitalDKK 40.000
e-mailinfo@citycallcenter.dk
hjemmesidewww.ccc.dk
sidst opdateret2026-06-29
Beliggenhed
adresse Hammerensgade 1, 1267 København K
by1267 København K
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Drift af callcentre (822000)
Ansatte (CVR)
2026-08 64 ansatte · 38 årsværk
+30 ansatte (+88 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 64 38
2026-07 40 28
2026-06 36 27
2026-05 36 28
2026-04 33 25
2026-03 31 25
2026-02 34 25
2026-01 33 26
2025-12 35 25
2025-11 38 23
2025-10 32 24
2025-09 30 23
2025-08 34 21
2025-07 32 19
2025-06 28 19
2025-05 28 20
2025-04 26 20
2025-03 25 20
2025-02 27 20
2025-01 32 23
2024-12 34 25
2024-11 33 24
2024-10 38 24
2024-09 37 22
Ejere
Anakan Ventures ApS · CVR 40947574 Legal ejer 100 % Fra: 26.06.2020
Direktion
Ulrik Feldstedt Hjorth Direktør Fra: 13.12.2019
Stiftere
Niels Jørgen Thornedahl Stifter Fra: 17.11.2002
Marie Pouline Brøchner Mangaard Stifter Fra: 17.11.2002
Ingrid Ottesen Stifter Fra: 17.11.2002
Per Andersen Stifter Fra: 17.11.2002
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.962.9378.446.9686.892.1836.069.8864.320.6824.169.310
Driftsresultat 1.104.456107.59367.358524.239105.012-787.061
Resultat før skat 1.207.373109.691203.889503.589101.088-825.153
Årets resultat 939.42176.668157.246540.220101.088-772.349
Egenkapital 1.531.334591.913-784.755-942.001-1.482.222-1.583.310
Aktiver i alt (balance) 5.059.4403.358.0041.793.8631.891.9492.388.8882.334.766
Selskabskapital 40.00040.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 3.515.9622.766.0912.578.6182.833.9503.871.1103.918.076
Likvide beholdninger 06.416218.197192.818626.890762.536
Antal ansatte (årsrapport) 212216131414
Lønomkostning pr. ansat 374.213378.662424.801424.323298.490316.184
Soliditetsgrad 30,3 %17,6 %-43,8 %-49,8 %-62,0 %-67,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-02-25
Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-30
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-02-28
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-19
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-23
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-28
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.