← tilbage

COCOON COMPANY ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 33599994 Aktiv APS 8882 Fårvang
Årets resultat 2025 2.212.427 2,2 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer33599994
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2011-04-18
kapitalDKK 80.000
sidst opdateret2026-06-23
Beliggenhed
adresse Erhvervsparken 1, 8882 Fårvang
by8882 Fårvang
kommuneSilkeborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 17 ansatte · 10 årsværk
+3 ansatte (+21 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 17 10
2026-06 17 12
2026-05 17 12
2026-04 16 11
2026-03 17 10
2026-02 17 10
2026-01 18 11
2025-12 18 12
2025-11 17 12
2025-10 17 12
2025-09 17 11
2025-08 15 10
2025-07 14 9
2025-06 16 10
2025-05 14 10
2025-04 14 10
2025-03 15 10
2025-02 15 11
2025-01 15 10
2024-12 14 9
2024-11 13 9
2024-10 13 8
2024-09 11 7
2024-08 10 6
Ejere
Torben Dahlmann Legal ejer 50–66,66 % Fra: 30.09.2022
Martin Gervais Dahlmann Legal ejer 20–24,99 % Fra: 30.12.2020
Phillip Louis Dahlmann Legal ejer 20–24,99 % Fra: 30.12.2020
Direktion
Torben Dahlmann Direktør Fra: 18.04.2011
Stiftere
Frede Kjærgård Pedersen Stifter Fra: 18.04.2011
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.004.7865.746.3944.658.7463.119.4182.552.8103.343.689
Driftsresultat 3.159.7772.518.0282.057.301976.064720.2631.426.796
Resultat før skat 2.845.1072.169.1261.614.027843.059683.4431.389.476
Årets resultat 2.212.4271.672.4311.251.891656.859528.6081.086.044
Egenkapital 7.877.1185.929.3974.496.1823.244.2912.587.4322.058.824
Aktiver i alt (balance) 15.211.69612.169.0639.910.7864.332.9713.861.3333.914.611
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 7.334.5786.239.6665.414.6041.088.6801.273.9011.855.787
Likvide beholdninger 4.049.5622.469.0271.782.8171.047.9801.674.1862.757.326
Antal ansatte (årsrapport) 1187655
Lønomkostning pr. ansat 414.194367.123338.101345.509354.199380.204
Soliditetsgrad 51,8 %48,7 %45,4 %74,9 %67,0 %52,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-09
Revisor: Rådgivning & Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-30
Revisor: Rådgivning & Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-18
Revisor: Rådgivning & Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-15
Revisor: Rådgivning & Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-19
Revisor: Rådgivning & Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-15
Revisor: Rådgivning & Revision
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Rådgivning & Revision vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Rådgivning & Revision vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Rådgivning & Revision vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Rådgivning & Revision vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Rådgivning & Revision vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Rådgivning & Revision vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Rådgivning & Revision vis rapport