← tilbage
Gem favorit

CPower Energy ApS

CVR 42625256 Aktiv APS 9310 Vodskov
Årets resultat 2025 2.116.224 2,1 mio DKK
CVR-nummer42625256
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2021-08-24
kapitalDKK 40.000
sidst opdateret2025-11-03
Beliggenhed
adresse Syrenvej 23, 9310 Vodskov
by9310 Vodskov
kommuneAalborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 1 ansatte · 0 årsværk
−163 ansatte (−99 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 1 0
2026-06 1 0
2026-05 2 0
2026-04 1 0
2026-03 1 0
2026-02 1 0
2026-01 1 0
2025-12 7 1
2025-11 26 20
2025-10 98 68
2025-09 154 153
2025-08 163 164
2025-07 164 142
2025-06 156 152
2025-05 138 146
2025-04 130 139
2025-03 127 110
2025-02 77 75
2025-01 64 53
2024-12 74 126
2024-11 74 118
2024-10 67 90
2024-09 65 82
2024-08 77 98
Ejere
CPOWER ENERGY LIMITED Legal ejer 100 % Fra: 24.08.2021
Direktion
Peter Torben Jørgensen Direktør Fra: 24.08.2021
Tsvetelina Lyudmilova Jorgensen Direktør Fra: 24.08.2021
Stiftere
CPOWER ENERGY LIMITED Stifter Fra: 24.08.2021
nøgletal 2025 2024 2023 2022
Nettoomsætning ————
Bruttoresultat 59.498.85817.051.2706.925.918377.050
Driftsresultat 2.831.537857.571304.44574.824
Resultat før skat 2.773.430804.844302.04474.635
Årets resultat 2.116.224616.304234.81258.223
Egenkapital 3.065.562949.339333.03598.223
Aktiver i alt (balance) 11.999.0515.053.247998.024520.785
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 8.933.4894.103.908664.989422.562
Likvide beholdninger 56.959164.833345.661197.577
Antal ansatte (årsrapport) 1011871
Lønomkostning pr. ansat 558.139897.762945.925—
Soliditetsgrad 25,6 %18,8 %33,4 %18,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-01-30
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-02-13
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-02-16
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-01-31
Revisor: —
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (4)
periodeoffentliggjortrevisor
01/08 2024 – 31/07 2025 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/08 2023 – 31/07 2024 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/08 2022 – 31/07 2023 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
24/08 2021 – 31/07 2022 — vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.