← tilbage
Gem favorit

Danfond Global A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 41852488 Aktiv A/S 6400 Sønderborg
Årets resultat 2025 -2.192.724 -2,2 mio DKK
CVR-nummer41852488
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2020-11-13
kapitalDKK 1.100.000
sidst opdateret2025-12-02
Beliggenhed
adresse Nørrekobbel 7, 6400 Sønderborg
by6400 Sønderborg
kommuneSønderborg Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med kød og kødprodukter (463210)
Ansatte (CVR)
2026-08 2 ansatte · 1 årsværk
Uændret siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 2 1
2026-07 2 1
2026-06 2 1
2026-05 2 2
2026-04 2 2
2026-03 2 1
2026-02 2 1
2026-01 2 1
2025-12 2 2
2025-11 2 1
2025-10 2 1
2025-09 2 1
2025-08 2 1
2025-07 3 2
2025-06 3 3
2025-05 3 2
2025-04 3 3
2025-03 3 2
2025-02 4 3
2025-01 4 3
2024-12 4 4
2024-11 4 3
2024-10 4 3
2024-09 4 3
Ejere
DANPROTEIN A/S · CVR 32893643 Legal ejer 100 % Fra: 13.11.2020
Direktion
Peter Theiss Holm Direktør Fra: 13.11.2020
Bestyrelse
Peter Theiss Holm Bestyrelsesmedlem Fra: 19.12.2023
Jørgen Meyer Formand Fra: 19.12.2023
Ole Bjerre Christiansen Bestyrelsesmedlem Fra: 19.12.2023
Stiftere
DANPROTEIN A/S · CVR 32893643 Stifter Fra: 13.11.2020
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning —————
Bruttoresultat 5.171.0502.776.4391.453.3081.109.980164.789
Driftsresultat -1.209.924-5.524.452162.04197.1298.707
Resultat før skat -2.793.952-8.220.082162.76992.6153.534
Årets resultat -2.192.724-6.413.583109.42772.0452.236
Egenkapital 7.117.4016.310.1257.723.708114.28142.236
Aktiver i alt (balance) 86.703.48985.421.6138.008.915428.597340.489
Selskabskapital 1.100.0001.100.0001.000.00040.00040.000
Gæld i alt 79.571.11279.111.488285.207314.316298.253
Likvide beholdninger 30.152953.0727.753.863428.59764.738
Antal ansatte (årsrapport) 1010111
Lønomkostning pr. ansat 626.893824.078———
Soliditetsgrad 8,2 %7,4 %96,4 %26,7 %12,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-12
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-23
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-02-21
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-09
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-20
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
13/11 2020 – 31/12 2021 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.