← tilbage
Gem favorit

Danish Graphene ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 41406704 Aktiv APS 7100 Vejle
Årets resultat 2025 -9.343.287 -9,3 mio DKK
CVR-nummer41406704
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2020-05-27
kapitalDKK 71.801
sidst opdateret2026-07-12
Beliggenhed
adresse Tysklandsvej 7, 7100 Vejle
by7100 Vejle
kommuneVejle Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 18 ansatte · 17 årsværk
+5 ansatte (+38 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 18 17
2026-06 18 18
2026-05 17 17
2026-04 17 17
2026-03 17 17
2026-02 17 18
2026-01 14 14
2025-12 14 14
2025-11 17 14
2025-10 14 13
2025-09 14 14
2025-08 13 13
2025-07 13 13
2025-06 14 14
2025-05 14 14
2025-04 14 14
2025-03 14 14
2025-02 13 13
2025-01 13 13
2024-12 13 13
2024-11 14 13
2024-10 12 12
2024-09 12 12
2024-08 11 11
Ejere
ICP Management ApS · CVR 41180331 Legal ejer 25–33,32 % Fra: 24.10.2023
Andreas Brunsgaard Laursen Holding ApS · CVR 41518537 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 24.10.2023
Aldbridge Services London Limited Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 24.10.2023
Direktion
Bo Ankerfelt Direktør Fra: 01.06.2026
Bestyrelse
Kim Daasbjerg Bestyrelsesmedlem Fra: 27.05.2020
Keld Friis Formand Fra: 27.05.2020
Søren Hager Bestyrelsesmedlem Fra: 27.05.2020
Stiftere
ICP Management ApS · CVR 41180331 Stifter Fra: 27.05.2020
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat -4.052.288-5.070.687-1.446.769-454.084203.145-640.012
Driftsresultat -11.203.736-10.811.095-4.237.020-1.817.749-1.135.033—
Resultat før skat -10.917.234-10.716.974-4.114.156-1.819.074—-698.742
Årets resultat -9.343.287-10.243.631-3.795.254-1.777.537-1.201.641-698.742
Egenkapital 1.970.13611.313.42321.557.054-1.997.920-1.860.383-658.742
Aktiver i alt (balance) 4.824.22414.916.99222.380.062636.120742.659639.307
Selskabskapital 71.80171.80171.80142.18640.00040.000
Gæld i alt 2.854.0883.603.569823.0082.634.0402.603.0421.298.049
Likvide beholdninger 177.6639.810.25419.589.342452.41654.959279.353
Antal ansatte (årsrapport) 14116331
Lønomkostning pr. ansat 481.421481.719452.605———
Soliditetsgrad 40,8 %75,8 %96,3 %-314,1 %-250,5 %-103,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-03
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-04
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-24
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-11
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-27
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-16
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
27/05 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.