← tilbage

DD TRANSPORT ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 30277546 Opløst efter fusion APS 8920 Randers NV
Årets resultat 2023 64.751 64.751 DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer30277546
status Opløst efter fusion
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2007-01-01
kapitalDKK 125.000
sidst opdateret2025-01-23
Beliggenhed
adresse Skovstjernevej 41, 8920 Randers NV
by8920 Randers NV
kommuneRanders Kommune
Branche
hovedbranche Vejgodstransport (494100)
Revisor
firma Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Ole Vestergaard
Ansatte (CVR)
2024-05 1 ansatte · 1 årsværk
−23 ansatte (−96 %) siden maj 2023
månedansatteårsværk
2024-05 1 1
2024-04 1 1
2024-03 2 1
2024-02 2 1
2024-01 2 1
2023-12 2 1
2023-11 2 1
2023-10 2 1
2023-09 2 1
2023-08 2 1
2023-07 1 0
2023-06 22 7
2023-05 24 20
2023-04 26 34
2023-03 25 32
2023-02 25 24
2023-01 25 24
2022-12 26 27
2022-11 26 26
2022-10 26 26
2022-09 26 26
2022-08 27 24
2022-07 26 25
2022-06 26 26
ingen aktive aktører registreret
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
DD Invest Randers ApS
CVR 37501778
01.03.2016 — —
nøgletal 2023 2022 2021 2020 2019
Nettoomsætning —————
Bruttoresultat 6.375.10013.914.96115.942.09214.879.80114.705.091
Driftsresultat 443.4411.309.1162.519.0753.332.2114.128.369
Resultat før skat 88.357927.7982.094.4102.909.0133.682.174
Årets resultat 64.751676.4271.593.2002.219.6072.825.895
Egenkapital 4.209.6564.344.9065.168.4783.825.2794.105.672
Aktiver i alt (balance) 4.901.3968.206.9809.854.16611.935.01812.434.946
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 691.7383.654.7024.453.1687.816.2428.051.850
Likvide beholdninger 218.3211.150.121931.683764.610240.338
Antal ansatte (årsrapport) 1226282626
Lønomkostning pr. ansat 425.774432.550419.010392.676361.830
Soliditetsgrad 85,9 %52,9 %52,4 %32,0 %33,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2024-06-04
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-07
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-07
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-10
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-07-01
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2023 – 31/12 2023 Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport