← tilbage
Gem favorit

Dellner Hydratech Group ApS

CVR 42749206 Aktiv APS 9760 Vrå
Årets resultat 2025 2.938.000 2,9 mio DKK
CVR-nummer42749206
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2021-10-12
kapitalDKK 40.000
sidst opdateret2024-12-28
Beliggenhed
adresse Sigenvej 2, 9760 Vrå
by9760 Vrå
kommuneHjørring Kommune
Branche
hovedbranche Fremstilling af hydraulisk udstyr (281200)
Ansatte (CVR)
2026-08 83 ansatte · 78 årsværk
−23 ansatte (−22 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 83 78
2026-07 90 83
2026-06 90 84
2026-05 88 87
2026-04 92 87
2026-03 92 91
2026-02 89 84
2026-01 90 92
2025-12 96 86
2025-11 98 88
2025-10 94 92
2025-09 103 97
2025-08 106 96
2025-07 107 99
2025-06 105 103
2025-05 107 105
2025-04 110 105
2025-03 110 105
2025-02 109 103
2025-01 110 95
2024-12 114 104
2024-11 109 99
2024-10 104 99
2024-09 98 97
Ejere
Dellner Group AB Legal ejer 100 % Fra: 12.10.2021
Direktion
Danni Høvring Madsen Direktør Fra: 14.10.2024
Marcus Åberg Direktør Fra: 12.10.2021
Stiftere
Dellner Group AB Stifter Fra: 12.10.2021
nøgletal 2025 2024 2023 2022
Nettoomsætning ————
Bruttoresultat 62.061.00076.556.00070.289.00049.113.000
Driftsresultat -334.00011.689.0008.936.000-27.985.000
Resultat før skat 2.501.00012.759.000818.000-32.843.000
Årets resultat 2.938.00012.759.000818.000-32.843.000
Egenkapital 72.921.00069.983.00057.224.00056.406.000
Aktiver i alt (balance) 101.360.000103.719.000126.892.000200.282.000
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 26.266.00033.736.00069.668.000143.876.000
Likvide beholdninger 2.110.0001.168.0009.603.0001.667.000
Antal ansatte (årsrapport) 100878999
Lønomkostning pr. ansat 600.270728.828671.146756.838
Soliditetsgrad 71,9 %67,5 %45,1 %28,2 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-23
Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-03
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-10
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-11
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (4)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
12/10 2021 – 31/12 2022 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.