← tilbage
Gem favorit

DMC Nordic Group ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 30805801 Aktiv APS 2100 København Ø
Årets resultat 2025 8.134.691 8,1 mio DKK
CVR-nummer30805801
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2007-07-20
kapitalDKK 125.000
telefon33121200
sidst opdateret2026-07-01
Beliggenhed
adresse Middelfartgade 15, 2100 København Ø
by2100 København Ø
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Ansatte (CVR)
2026-05 5 ansatte · 5 årsværk
månedansatteårsværk
2026-05 5 5
2025-06 5 5
2019-12 1 1
2019-08 1 1
2019-07 3 1
Ejere
SOEL HOLDING ApS · CVR 32345735 Legal ejer 100 % Fra: 12.12.2013
Direktion
Thomas Høy Direktør Fra: 03.07.2020
Bestyrelse
Poul Hvilsted Bestyrelsesmedlem Fra: 03.07.2020
Bo Nylandsted Larsen Bestyrelsesmedlem Fra: 16.05.2023
Jens Erhard Elers-Nielsen Formand Fra: 03.07.2020
Anne Katarina Romell Bestyrelsesmedlem Fra: 28.08.2023
Heidi Thon Bestyrelsesmedlem Fra: 22.05.2024
Stiftere
Jens Erhard Elers-Nielsen Stifter Fra: 20.07.2007
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
DIS CONGRESS SERVICE COPENHAGEN A/S
CVR 12246137
100 % 01.10.2026 — —
DMC GR ApS
CVR 44209667
100 % 31.07.2023 — —
DMC Nordic DK ApS
CVR 32345441
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 19.06.2020
66,67–89,99 %: 24.11.2014 – 18.06.2020
19.06.2020 — —
DMC Nordic FI ApS
CVR 44005115
100 % 21.04.2023 — —
DMC Nordic LT ApS
CVR 45349462
100 % 22.01.2025 — —
DMC Nordic LV ApS
CVR 45349438
100 % 22.01.2025 — —
DMC Nordic N ApS
CVR 32345476
100 % 12.12.2013 — —
DMC Nordic S ApS
CVR 32345484
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 19.06.2020
66,67–89,99 %: 24.11.2014 – 18.06.2020
19.06.2020 — —
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
DMC GR ApS
CVR 44209667
31.07.2023 — —
DMC Nordic DK ApS
CVR 32345441
12.12.2013 — —
DMC Nordic FI ApS
CVR 44005115
21.04.2023 — —
DMC Nordic LT ApS
CVR 45349462
22.01.2025 — —
DMC Nordic LV ApS
CVR 45349438
22.01.2025 — —
DMC Nordic N ApS
CVR 32345476
12.12.2013 — —
DMC Nordic S ApS
CVR 32345484
12.12.2013 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning 226.369.154198.641.782160.980.147184.004.228——
Bruttoresultat 56.777.31948.242.73138.590.30847.755.150-19.704-45.017
Driftsresultat 9.630.20712.419.57910.643.89724.444.731-25.957-50.323
Resultat før skat 10.578.84612.931.45410.701.40024.109.455-1.168.541-7.868.809
Årets resultat 8.134.69110.225.2878.187.93518.785.645-1.194.593-7.870.041
Egenkapital 31.293.85629.681.97725.130.06624.984.6859.070.99810.128.722
Aktiver i alt (balance) 63.516.39950.770.49047.854.98850.526.4039.325.02810.349.933
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 32.151.43221.021.61422.655.73725.472.852254.030221.211
Likvide beholdninger 44.099.50839.424.87136.387.72437.892.821605.693612.070
Antal ansatte (årsrapport) 8475585211
Lønomkostning pr. ansat 549.611476.408480.318444.964——
Soliditetsgrad 49,3 %58,5 %52,5 %49,4 %97,3 %97,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-11
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-03
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-04
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-13
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-20
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-15
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 JH Revision vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.