← tilbage
Gem favorit

DRONNINGLUND HOTEL ApS

CVR 12974035 Aktiv APS 9330 Dronninglund
Årets resultat 2025 -873.638 -873.638 DKK
CVR-nummer12974035
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1989-04-20
kapitalDKK 200.000
telefon98841533
sidst opdateret2026-06-19
Beliggenhed
adresse Slotsgade 76, 9330 Dronninglund
by9330 Dronninglund
kommuneBrønderslev Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 48 ansatte · 16 årsværk
−7 ansatte (−13 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 48 16
2026-06 47 17
2026-05 52 20
2026-04 47 18
2026-03 48 17
2026-02 50 18
2026-01 44 15
2025-12 53 19
2025-11 52 20
2025-10 56 19
2025-09 55 20
2025-08 53 19
2025-07 55 21
2025-06 52 23
2025-05 49 23
2025-04 52 22
2025-03 50 22
2025-02 51 23
2025-01 48 21
2024-12 56 23
2024-11 55 25
2024-10 52 23
2024-09 54 25
2024-08 52 21
Ejere
DANSKE HOTELLER A/S · CVR 13611300 Legal ejer 100 % Fra: 01.01.1993
Direktion
Maiken Aarestrup Warn Jensen Direktør Fra: 15.12.2022
Bestyrelse
Erik Steen Sophus Falck Formand Fra: 07.11.1996
Pia Anette Jespersgaard Bestyrelsesmedlem Fra: 15.11.2019
Thor Nguyen Pedersen Bestyrelsesmedlem Fra: 15.12.2022
Stiftere
E.F.HOLDING ApS · CVR 81782318 Stifter Fra: 20.04.1989
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.354.28710.530.1059.941.17010.578.63311.548.21311.029.306
Driftsresultat -964.473613.52649.748-567.924359.484571.547
Resultat før skat -1.122.981442.488-116.949-689.245137.180400.779
Årets resultat -873.638342.947-82.179-526.097120.948314.679
Egenkapital 10.661.14511.534.78311.191.83611.274.01511.800.11211.679.164
Aktiver i alt (balance) 34.636.88136.242.59036.175.92335.228.70438.796.69438.559.709
Selskabskapital 200.000200.000200.000200.000200.000200.000
Gæld i alt 20.495.81621.263.46521.767.74821.001.70524.184.01123.871.245
Likvide beholdninger 12.23518.98196.70755.80180.66754.768
Antal ansatte (årsrapport) 182224262623
Lønomkostning pr. ansat 473.424414.902379.176376.799381.980399.949
Soliditetsgrad 30,8 %31,8 %30,9 %32,0 %30,4 %30,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-04-17
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-24
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-19
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-21
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-22
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-18
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.