← tilbage
Gem favorit

DUE ANDERSEN BILER A/S

CVR 10396735 Aktiv A/S 3400 Hillerød
Årets resultat 2025 33.736 33.736 DKK
CVR-nummer10396735
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1986-08-15
kapitalDKK 600.000
telefon48267666
sidst opdateret2026-06-23
Beliggenhed
adresse Frejasvej 31, 3400 Hillerød
by3400 Hillerød
kommuneHillerød Kommune
Branche
hovedbranche Detailhandel med motorkøretøjer (478100)
Ansatte (CVR)
2026-07 19 ansatte · 13 årsværk
+2 ansatte (+12 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 19 13
2026-06 18 14
2026-05 18 14
2026-04 17 14
2026-03 17 13
2026-02 17 14
2026-01 19 13
2025-12 19 15
2025-11 17 14
2025-10 17 13
2025-09 17 13
2025-08 18 12
2025-07 17 11
2025-06 18 12
2025-05 17 13
2025-04 18 14
2025-03 18 14
2025-02 17 13
2025-01 18 13
2024-12 18 14
2024-11 17 13
2024-10 15 12
2024-09 16 13
2024-08 17 11
Ejere
S. DUE HOLDING ApS · CVR 25486765 Legal ejer 100 % Fra: 14.06.2006
Direktion
Søren Due Andersen Direktør Fra: 24.06.2003
Bestyrelse
Michael Peder Herschend Bestyrelsesmedlem Fra: 12.11.2015
Søren Due Andersen Bestyrelsesmedlem Fra: 29.03.1999
Palle Erik Jensen Formand Fra: 19.05.2025
Kasper Due Andersen Bestyrelsesmedlem Fra: 08.04.2011
Stiftere
Per Emil Hasselbalch Stakemann Stifter Fra: 15.08.1986
ApS HVKMD 5 NR. 555 · CVR 73282411 Stifter Fra: 15.08.1986
PEHSB ApS · CVR 71283119 Stifter Fra: 15.08.1986
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Team Red Performance Håndbold Elite ApS
CVR 44445085
07.11.2023 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.229.4516.777.9978.223.3007.392.2488.119.0828.192.303
Driftsresultat 364.208-932.647339.114368.637373.610356.309
Resultat før skat 45.445-1.281.08525.722233.973341.038244.387
Årets resultat 33.736-999.9366.306185.843263.562188.933
Egenkapital 8.499.2138.465.4779.465.4139.459.1079.273.2659.009.703
Aktiver i alt (balance) 23.223.63619.790.50023.251.43019.750.46414.813.47215.201.006
Selskabskapital 600.000600.000600.000600.000600.000600.000
Gæld i alt 14.033.03010.489.02912.886.7359.455.4464.789.7075.469.051
Likvide beholdninger 2.627.796174.65344.13683.9741.571.3871.371.916
Antal ansatte (årsrapport) 141516161617
Lønomkostning pr. ansat 532.509480.585472.784422.587468.371448.237
Soliditetsgrad 36,6 %42,8 %40,7 %47,9 %62,6 %59,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-18
Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-07
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-17
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-25
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-31
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-07
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.