← tilbage
Gem favorit

EDGE TEAM A/S

CVR 27956254 Aktiv A/S 8250 Egå
Årets resultat 2025 1.017.474 1 mio DKK
CVR-nummer27956254
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2004-07-02
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2025-12-23
Beliggenhed
adresse Muslingevej 38, 8250 Egå
by8250 Egå
kommuneAarhus Kommune
Ansatte (CVR)
2026-08 25 ansatte · 20 årsværk
+2 ansatte (+9 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 25 20
2026-07 26 22
2026-06 25 22
2026-05 27 23
2026-04 25 21
2026-03 25 21
2026-02 26 22
2026-01 27 22
2025-12 26 23
2025-11 26 22
2025-10 26 22
2025-09 23 19
2025-08 23 19
2025-07 23 21
2025-06 23 21
2025-05 22 20
2025-04 21 19
2025-03 22 20
2025-02 22 20
2025-01 22 20
2024-12 20 18
2024-11 20 18
2024-10 21 18
2024-09 20 18
Ejere
KNI-HOLDING ApS · CVR 27930476 Legal ejer 100 % Fra: 02.07.2004
Direktion
Ken Nicolai Ingstrup Direktør Fra: 02.07.2004
Bestyrelse
Mikkel Rathlau Ingstrup Formand Fra: 12.06.2025
Ken Nicolai Ingstrup Bestyrelsesmedlem Fra: 25.06.2014
Christina Bisgaard Ingstrup Bestyrelsesmedlem Fra: 25.06.2014
Stiftere
KNI-HOLDING ApS · CVR 27930476 Stifter Fra: 02.07.2004
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 14.166.71613.890.57612.768.70214.873.14712.746.7348.209.085
Driftsresultat 1.287.7102.585.8151.587.0924.440.4753.759.6791.503.094
Resultat før skat 1.308.3062.687.9301.752.1844.544.5973.844.6971.732.939
Årets resultat 1.017.4742.096.3351.362.1813.540.7942.996.3041.347.736
Egenkapital 8.905.9917.888.5176.792.1826.930.0014.389.2072.892.903
Aktiver i alt (balance) 19.034.28318.914.47917.312.85015.222.76514.656.44813.724.523
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 10.118.29211.025.96210.510.6688.266.76410.232.24110.831.620
Likvide beholdninger 5.936.8615.827.8765.739.2387.028.9875.144.0376.471.449
Antal ansatte (årsrapport) 201818161412
Lønomkostning pr. ansat 629.201608.555601.852633.509626.277554.048
Soliditetsgrad 46,8 %41,7 %39,2 %45,5 %30,0 %21,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-24
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-25
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-28
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-12
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-28
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-23
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.