← tilbage

ELDON BIOLOGICALS A/S

CVR 26747007 Aktiv A/S 2820 Gentofte
Årets resultat 2025 3.900.353 3,9 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer26747007
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2002-08-10
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2026-03-10
Beliggenhed
adresse Sandtoften 10, 2820 Gentofte
by2820 Gentofte
kommuneGentofte Kommune
Branche
hovedbranche Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n. (205900)
Ansatte (CVR)
2026-07 17 ansatte · 14 årsværk
+4 ansatte (+31 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 17 14
2026-06 16 15
2026-05 16 15
2026-04 16 14
2026-03 16 14
2026-02 17 15
2026-01 14 13
2025-12 16 15
2025-11 14 14
2025-10 15 14
2025-09 14 12
2025-08 18 16
2025-07 13 12
2025-06 15 13
2025-05 15 13
2025-04 13 12
2025-03 12 12
2025-02 12 12
2025-01 13 12
2024-12 12 12
2024-11 15 14
2024-10 12 11
2024-09 12 11
2024-08 15 13
Ejere
MEDI-TRADE ApS · CVR 20484675 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 10.08.2002
HOLDINGSELSKABET MLH ApS · CVR 26814669 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 14.09.2002
Direktion
Kasper Juul Hedegaard Direktør Fra: 01.12.2020
Bestyrelse
Michael Lützhøft Hansen Formand Fra: 10.08.2002
Kasper Juul Hedegaard Bestyrelsesmedlem Fra: 17.08.2012
Cara Beth Seiderman Bestyrelsesmedlem Fra: 17.08.2012
Stiftere
Michael Lützhøft Hansen Stifter Fra: 10.08.2002
Hans-Ole Hedegaard Stifter Fra: 10.08.2002
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 13.635.05814.865.49212.307.39016.382.65219.531.44114.331.404
Driftsresultat 4.621.4587.089.6436.346.4619.827.99611.095.3717.666.467
Resultat før skat 5.023.6068.502.5626.853.2446.187.61911.569.4208.476.390
Årets resultat 3.900.3536.673.6435.362.6634.971.8169.098.4196.608.688
Egenkapital 42.055.94940.155.59634.481.95329.619.29025.147.47416.549.055
Aktiver i alt (balance) 47.875.45946.713.16939.587.62735.481.57632.346.67421.971.570
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 5.026.4905.864.2564.943.6635.722.3127.050.9495.269.297
Likvide beholdninger 18.387.71421.844.31823.083.83124.750.28519.588.75612.324.027
Antal ansatte (årsrapport) 1211109118
Lønomkostning pr. ansat 745.174702.778555.569657.783730.178774.523
Soliditetsgrad 87,8 %86,0 %87,1 %83,5 %77,7 %75,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-12
Revisor: Revision Sjælland Godkendt Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-11-14
Revisor: Revision Sjælland, Godkendt Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-20
Revisor: Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-09-28
Revisor: Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-10-14
Revisor: Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-09-14
Revisor: Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 Revision Sjælland Godkendt Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Revision Sjælland, Godkendt Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2018 – 30/06 2019 Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab vis rapport