ElSi Holding ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
8.159.771
8,2 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 38834347 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-08-04 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-01-28 |
Beliggenhed
| adresse | Stendyssen 69, 5250 Odense SV |
| by | 5250 Odense SV |
| kommune | Odense Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | DANSK REVISION SLAGELSE GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Claus Dyrelund Johansen |
aktører og ejere
Ejere
| Peter Hein Greisen Møller-Bertram | Legal ejer | 100 % | Fra: 04.08.2017 |
Direktion
| Peter Hein Greisen Møller-Bertram | Direktør | Fra: 04.08.2017 |
Stiftere
| Peter Hein Greisen Møller-Bertram | Stifter | Fra: 04.08.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
ElSi II Invest ApS
CVR 45505480
|
100 % | 30.03.2025 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
TilstedeVærelsen ApS
CVR 39395517
|
100 % | 08.03.2018 – 04.08.2022 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
ElSi II Invest ApS
CVR 45505480
|
30.03.2025 | — | — | |
|
PH Elteknik ApS
CVR 38836714
|
04.08.2017 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
TilstedeVærelsen ApS
CVR 39395517
|
08.03.2018 – 04.08.2022 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -21.328 | -4.625 | — | -5.095 | -4.000 | -4.320 |
| Driftsresultat | -41.328 | -4.625 | -6.888 | — | — | — |
| Resultat før skat | 8.262.357 | 1.215.203 | 1.174.770 | 1.068.983 | 856.166 | 621.680 |
| Årets resultat | 8.159.771 | 1.187.593 | 1.168.786 | 1.073.259 | 857.133 | 625.417 |
| Egenkapital | 10.016.640 | 3.713.407 | 3.275.814 | 2.307.028 | 1.633.769 | 1.076.636 |
| Aktiver i alt (balance) | 10.060.362 | 3.748.537 | 3.289.290 | 2.319.089 | 1.651.062 | 1.127.844 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 43.722 | 35.130 | 13.476 | 12.061 | 17.293 | 51.208 |
| Likvide beholdninger | 2.331.078 | 173.573 | 186.190 | 241.108 | 14.329 | 57.647 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 99,6 % | 99,1 % | 99,6 % | 99,5 % | 99,0 % | 95,5 % |
| Årsrapport |
vis
info
Offentliggjort: 2026-01-23
Revisor: DANSK REVISION SLAGELSE GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB XBRL (rådata) |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | DANSK REVISION SLAGELSE GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Dansk Revision Slagelse | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Dansk Revision Slagelse | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | Ernst & Young Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
ElSi Holding ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1022723134
- adresse
- Stendyssen 69, 5250 Odense SV
- startet
- 04.08.2017
- ansatte
- —