ES - INVESTERING HOLDING 2011 ApS
stamdata
| CVR-nummer | 33753217 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2011-06-01 |
| kapital | DKK 350.300 |
| telefon | 40210896 |
| sidst opdateret | 2026-06-22 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | REVISIONSFIRMAET EDELBO STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| ES HOLDING 2011 ApS · CVR 33757182 | Legal ejer | 100 % | Fra: 20.02.2014 |
Direktion
| Erik Jensen Skjærbæk | Direktør | Fra: 01.06.2011 |
Bestyrelse
| Michael Gjelstrup Stenskrog | Formand | Fra: 05.07.2021 | |
| Erik Jensen Skjærbæk | Bestyrelsesmedlem | Fra: 05.12.2017 | |
| Lemmy Fialin | Bestyrelsesmedlem | Fra: 05.12.2017 |
Stiftere
| Erik Jensen Skjærbæk | Stifter | Fra: 01.06.2011 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
ES CBC ApS
CVR 40154167
|
100 % | 01.01.2021 | 4 mio | 3,5 mio |
|
ES Invest and Trading ApS
CVR 37094986
|
100 % | 01.01.2021 | -121.989 | 2,3 mio |
|
IUHU ApS
CVR 36083379
|
100 % | 25.08.2014 | -699.393 | 20,6 mio |
|
Skjaerbaek Aviation Services A/S
CVR 40153535
|
100 % *
Ejerudvikling 100 %: fra 01.09.2024 66,67–89,99 %: 24.07.2023 – 31.08.2024 90–99,99 %: 31.10.2021 – 23.07.2023 100 %: 01.01.2021 – 30.10.2021 |
01.09.2024 | -2,1 mio | 107,2 mio |
|
STATE DRINKS A/S
CVR 36078049
|
10–14,99 % | 14.09.2021 | -4,8 mio | 17,1 mio |
|
Triple 9 Trading ApS
CVR 38783424
|
100 % | 01.01.2021 | -270.761 | -130.551 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
ESTECH CAPPOW A/S
CVR 41148225
|
100 % | 01.01.2021 – 01.01.2025 |
|
PURETEQ A/S
CVR 33144334
|
10–14,99 % | 17.12.2015 – 01.01.2021 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
IUHU ApS
CVR 36083379
|
25.08.2014 | -699.393 | 20,6 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -164.764 | -162.644 | -149.162 | -184.824 | -434.910 | -11.314 |
| Driftsresultat | — | — | — | -184.824 | -540.939 | -223.372 |
| Resultat før skat | 4.408.339 | 10.440.454 | 18.225.497 | 7.380.509 | 5.512.655 | 8.717.791 |
| Årets resultat | 3.615.157 | 9.290.502 | 16.210.709 | 5.960.444 | 4.301.423 | 7.850.797 |
| Egenkapital | 212.027.776 | 208.412.619 | 199.122.117 | 182.911.408 | 176.950.964 | 172.649.541 |
| Aktiver i alt (balance) | 298.318.840 | 289.899.513 | 236.912.770 | 199.741.954 | 203.360.349 | 187.451.297 |
| Selskabskapital | 350.300 | 350.300 | 350.300 | 350.300 | 350.300 | 350.300 |
| Gæld i alt | 86.291.064 | 81.486.894 | 37.790.653 | 16.830.547 | 26.409.385 | 14.801.756 |
| Likvide beholdninger | 172.529 | 1.779.213 | 954.609 | 6.610.151 | 338.017 | 18.512.295 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 71,1 % | 71,9 % | 84,0 % | 91,6 % | 87,0 % | 92,1 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-04-30 Revisor: RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-05-15 Revisor: RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-04-29 Revisor: RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-27 Revisor: RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-09 Revisor: RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-07-16 Revisor: RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-04-30 | RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-05-15 | RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-04-29 | RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-05-27 | RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-09 | RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-07-16 | RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-09-01 | RevisionsFirmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
ES - INVESTERING HOLDING 2011 ApS Aktiv P-nr. 1016900636
- adresse
- Østre Havnevej 2, 5700 Svendborg
- startet
- 01.06.2011
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- ES - EJENDOMME HOLDING 2011 A/S 0 m · Svendborg
- TONKIN HOLDING ApS 0 m · Svendborg
- JVT Ejendomme ApS 0 m · Svendborg
- MINOVE Advokatholding ApS 0 m · Svendborg
- MINOVE Ejendomsholding ApS 0 m · Svendborg
- VT Ejendomsholding ApS 0 m · Svendborg
- Nordby Partners ApS 0 m · Svendborg
- Tonkin Holding af 2023 ApS 0 m · Svendborg