← tilbage

EXCELLENT SYSTEMS A/S

CVR 25276183 Aktiv A/S 8544 Mørke
Årets resultat 2025 1.941.166 1,9 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer25276183
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2000-02-29
kapitalDKK 1.000.000
sidst opdateret2026-03-30
Beliggenhed
adresse Møllevej 2, 8544 Mørke
by8544 Mørke
kommuneSyddjurs Kommune
Branche
hovedbranche Fremstilling af døre og vinduer af plast (222300)
Ansatte (CVR)
2026-07 24 ansatte · 16 årsværk
+2 ansatte (+9 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 24 16
2026-06 24 17
2026-05 23 17
2026-04 23 17
2026-03 23 17
2026-02 23 17
2026-01 23 16
2025-12 20 16
2025-11 22 17
2025-10 22 17
2025-09 22 18
2025-08 22 17
2025-07 22 17
2025-06 22 18
2025-05 22 18
2025-04 22 18
2025-03 22 18
2025-02 22 18
2025-01 22 18
2024-12 22 18
2024-11 22 18
2024-10 22 17
2024-09 22 17
2024-08 21 16
Ejere
EXCELLENT HOLDING ApS · CVR 28902719 Legal ejer 100 % Fra: 31.12.2007
Direktion
Klaus Møller Direktør Fra: 01.08.2026
Bestyrelse
Ole Frederiksen Bestyrelsesmedlem Fra: 29.02.2000
Birthe Pia Mortensen Bestyrelsesmedlem Fra: 12.12.2025
Thomas Heintzelmann Formand Fra: 22.02.2016
Nikolaj Frederiksen Bestyrelsesmedlem Fra: 03.04.2024
Klaus Møller Bestyrelsesmedlem Fra: 12.12.2025
Koren Hachlilie Bestyrelsesmedlem Fra: 24.10.2022
Stiftere
EXCELLENT ApS · CVR 14711279 Stifter Fra: 07.04.2000
AK HOLDING ApS · CVR 25254430 Stifter Fra: 29.02.2000
VIGO ApS · CVR 25250834 Stifter Fra: 29.02.2000
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 13.513.36812.061.77212.007.45611.349.97411.243.9779.156.562
Driftsresultat 3.029.9961.937.2782.894.2772.711.3272.735.0611.663.069
Resultat før skat 2.565.9981.455.8772.356.0202.345.7752.393.0951.316.274
Årets resultat 1.941.1661.052.6261.787.3751.869.9361.873.6421.042.003
Egenkapital 13.149.63012.158.46412.605.83711.818.46210.448.5278.800.885
Aktiver i alt (balance) 28.646.17226.601.38125.550.74326.005.26627.468.24625.893.845
Selskabskapital 1.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.000
Gæld i alt 12.440.42011.518.37310.106.28911.384.23414.237.54414.510.358
Likvide beholdninger 186.8561.6745.0792.8466.0796.255
Antal ansatte (årsrapport) 181716151514
Lønomkostning pr. ansat 487.533489.091453.811455.437448.793420.254
Soliditetsgrad 45,9 %45,7 %49,3 %45,4 %38,0 %34,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-23
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-19
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-05
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-02
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-29
Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-19
Revisor: Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport