← tilbage
Gem favorit

FESTKONGEN ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 27980244 Aktiv APS 8362 Hørning
Årets resultat 2025 -16.822 -16.822 DKK
CVR-nummer27980244
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2004-06-30
kapitalDKK 125.000
telefon86921422
e-mailskat@festkongen.dk
hjemmesidewww.festkongen.dk
sidst opdateret2025-05-26
Beliggenhed
adresse Sønderskovvej 15, 8362 Hørning
by8362 Hørning
kommuneSkanderborg Kommune
Branche
hovedbranche Event catering (562100)
Revisor
firma Revisions-Partner I/S · ifølge seneste årsrapport
underskriver Henrik Hedegaard Kastbjerg
Ansatte (CVR)
2026-08 21 ansatte · 7 årsværk
Uændret siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 21 7
2026-07 23 6
2026-06 25 8
2026-05 26 9
2026-04 24 9
2026-03 24 8
2026-02 23 9
2026-01 21 8
2025-12 22 8
2025-11 19 8
2025-10 23 8
2025-09 20 7
2025-08 21 7
2025-07 19 6
2025-06 20 8
2025-05 21 7
2025-04 19 7
2025-03 15 6
2025-02 15 6
2025-01 15 7
2024-12 14 7
2024-11 15 8
2024-10 15 7
2024-09 14 7
Ejere
Arni Beck Legal ejer 100 % Fra: 30.06.2004
Direktion
Arni Beck Direktør Fra: 16.11.2007
Stiftere
Arni Beck Stifter Fra: 30.06.2004
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 2.350.5582.138.6141.418.6341.846.012667.986515.196
Driftsresultat -13.82916.38036.123335.50359.921-690.913
Resultat før skat -12.87216.83135.967324.83055.079-695.431
Årets resultat -16.8227.29113.236263.77642.528-543.868
Egenkapital 1.526.3151.543.1361.535.8461.527.6791.263.9031.221.375
Aktiver i alt (balance) 2.363.5532.220.2422.229.3862.217.5051.872.3481.984.664
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 837.238677.106693.540689.826608.445763.289
Likvide beholdninger 1.161.171911.710756.107912.762700.4221.019.834
Antal ansatte (årsrapport) 10109889
Lønomkostning pr. ansat 226.328202.536141.706194.415148.442149.991
Soliditetsgrad 64,6 %69,5 %68,9 %68,9 %67,5 %61,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-05
Revisor: Revisions-Partner I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-24
Revisor: Revisions-Partner I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-13
Revisor: Revisions-Partner
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-30
Revisor: Revisions-Partner
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-03
Revisor: Revisions-Partner
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-18
Revisor: Revisions-Partner
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Revisions-Partner I/S vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Revisions-Partner I/S vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Revisions-Partner vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Revisions-Partner vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Revisions-Partner vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Revisions-Partner vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revisions-Partner vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.