FILAC Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 40075356 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-12-07 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-07-10 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Claus Fischer | Legal ejer | 100 % | Fra: 07.12.2018 |
Direktion
| Claus Fischer | Direktør | Fra: 07.12.2018 |
Stiftere
| Claus Fischer | Stifter | Fra: 07.12.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
ALPHA TEKNIK A/S
CVR 29140634
|
20–24,99 % *
Ejerudvikling 20–24,99 %: fra 25.11.2020 15–19,99 %: 01.10.2019 – 24.11.2020 10–14,99 %: 01.02.2019 – 30.09.2019 |
25.11.2020 | 3.083 | 504.029 |
|
CMA ARMATUR A/S
CVR 11532373
|
20–24,99 % *
Ejerudvikling 20–24,99 %: fra 25.11.2020 15–19,99 %: 01.10.2019 – 24.11.2020 10–14,99 %: 01.02.2019 – 30.09.2019 |
25.11.2020 | 1,8 mio | 4,2 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.183 | -6.806 | -6.814 | -5.572 | -3.400 | -1.250 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 361.069 | 429.079 | 350.472 | 506.283 | 385.506 | 97.483 |
| Årets resultat | 361.069 | 429.079 | 350.472 | 506.283 | 385.506 | 97.483 |
| Egenkapital | 1.544.022 | 1.432.953 | 1.121.674 | 1.035.602 | 642.319 | 281.813 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.561.824 | 1.450.755 | 1.139.476 | 1.043.892 | 880.237 | 591.803 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 17.802 | 17.802 | 17.802 | 8.290 | 237.918 | 309.990 |
| Likvide beholdninger | 609.007 | 508.582 | 212.833 | 24.541 | 2.930 | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 98,9 % | 98,8 % | 98,4 % | 99,2 % | 73,0 % | 47,6 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2025-11-18 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-10-25 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-11-09 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-10-20 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-11-03 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2020-11-09 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | 2025-11-18 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | 2024-10-25 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/10 2022 – 30/09 2023 | 2023-11-09 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/10 2021 – 30/09 2022 | 2022-10-20 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | 2021-11-03 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/10 2019 – 30/09 2020 | 2020-11-09 | Roesgaard | vis rapport |
p-enheder (1)
-
FILAC Holding ApS Aktiv P-nr. 1024194163
- adresse
- Østerløkken 34, 8381 Tilst
- startet
- 07.12.2018
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Nano Consult Holding ApS 49 m · Tilst
- Masa Holding ApS 64 m · Tilst
- Mmortensen Holding ApS 116 m · Tilst
- Gachal ApS 144 m · Tilst
- Noel Group Holding ApS 217 m · Tilst
- HP HOLDING AF OKTOBER 2004 ApS 219 m · Tilst
- M&H Holding ApS 226 m · Tilst
- PREBEN J. KRISTENSEN HOLDING ApS 248 m · Tilst