← tilbage

Filskovs Kro ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 30703774 Aktiv APS 7200 Grindsted
Årets resultat 2025 467.639 467.639 DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer30703774
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2007-07-04
kapitalDKK 125.000
sidst opdateret2026-06-25
Beliggenhed
adresse Amtsvejen 34, 7200 Grindsted
by7200 Grindsted
kommuneBillund Kommune
Branche
hovedbranche Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Ansatte (CVR)
2026-07 37 ansatte · 15 årsværk
+6 ansatte (+19 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 37 15
2026-06 35 15
2026-05 35 16
2026-04 34 16
2026-03 32 15
2026-02 33 14
2026-01 26 14
2025-12 27 14
2025-11 30 14
2025-10 29 14
2025-09 27 14
2025-08 30 14
2025-07 31 14
2025-06 29 14
2025-05 28 15
2025-04 29 14
2025-03 26 14
2025-02 27 15
2025-01 25 13
2024-12 25 14
2024-11 26 14
2024-10 26 14
2024-09 24 14
2024-08 27 14
Ejere
Kasthau Holding ApS · CVR 43884956 Legal ejer 100 % Fra: 03.04.2023
Direktion
Mathilde Kastberg Ascanius Direktør Fra: 23.10.2025
Bo Weis Haubjerg Direktør Fra: 03.04.2023
Stiftere
AM HOLDING AF 1.7.2007 ApS · CVR 30703499 Stifter Fra: 04.07.2007
BS HOLDING AF 1.7.2007 ApS · CVR 30703561 Stifter Fra: 04.07.2007
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 5.358.1695.010.2425.196.3606.572.8944.247.4025.233.402
Driftsresultat 630.321383.991612.4581.005.843525.907-885.442
Resultat før skat 607.237381.058616.3841.003.528519.626-943.847
Årets resultat 467.639292.684484.005780.783398.868-1.036.333
Egenkapital 1.110.6391.111.328818.6441.103.939323.156-75.711
Aktiver i alt (balance) 3.048.5522.742.7642.974.1193.530.9164.809.8183.622.107
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 1.937.9131.631.4362.155.4752.426.9774.486.6623.697.818
Likvide beholdninger 1.753.0291.095.3571.493.9532.088.1621.151.8291.417.012
Antal ansatte (årsrapport) 131312141012
Lønomkostning pr. ansat 357.009348.787375.856390.702361.764334.551
Soliditetsgrad 36,4 %40,5 %27,5 %31,3 %6,7 %-2,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-11
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-18
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-08
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-23
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-21
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-11
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport