← tilbage
Gem favorit

Firstcom Europe A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 82567518 Opløst efter fusion A/S 2620 Albertslund
Årets resultat 2025 -3.181.897 -3,2 mio DKK
CVR-nummer82567518
status Opløst efter fusion
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1977-06-01
kapitalDKK 1.000.000
sidst opdateret2026-06-22
Beliggenhed
adresse Roskildevej 22, 2620 Albertslund
by2620 Albertslund
kommuneAlbertslund Kommune
Revisor
firma BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Brian Olsen Halling
Ansatte (CVR)
2026-05 11 ansatte · 12 årsværk
−7 ansatte (−39 %) siden maj 2025
månedansatteårsværk
2026-05 11 12
2026-04 11 11
2026-03 12 12
2026-02 13 13
2026-01 15 15
2025-12 17 17
2025-11 17 17
2025-10 17 16
2025-09 17 16
2025-08 17 17
2025-07 17 16
2025-06 18 18
2025-05 18 18
2025-04 20 19
2025-03 20 19
2025-02 20 20
2025-01 20 18
2024-12 20 19
2024-11 20 19
2024-10 20 19
2024-09 20 19
2024-08 21 18
2024-07 21 19
2024-06 21 20
ingen aktive aktører registreret
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 12.775.66320.241.92717.666.32716.348.48123.182.13323.865.987
Driftsresultat -1.963.7444.967.0342.880.763-2.177.8635.275.3285.911.209
Resultat før skat -2.110.9503.031.346463.858-2.855.6984.764.5075.457.900
Årets resultat -3.181.8972.004.558115.074-2.339.7803.708.7774.249.430
Egenkapital 11.674.0167.886.9415.882.3835.767.3098.107.0894.398.312
Aktiver i alt (balance) 18.853.88120.223.72944.751.32531.622.86739.125.60435.762.864
Selskabskapital 1.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.000
Gæld i alt 7.179.86512.336.78838.868.94225.855.55831.018.51531.364.552
Likvide beholdninger 815.9651.867.5693.289.6863.342.2671.339.7916.472.397
Antal ansatte (årsrapport) 182123272943
Lønomkostning pr. ansat 703.978627.121592.359663.769606.244402.013
Soliditetsgrad 61,9 %39,0 %13,1 %18,2 %20,7 %12,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-04-16
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-30
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-14
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-05
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-30
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-19
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.