← tilbage
Gem favorit

FREDERIKSEN VVS ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 35657460 Aktiv APS 8464 Galten
Årets resultat 2025 -3.264.667 -3,3 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer35657460
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2014-01-30
kapitalDKK 50.000
telefon26276594
e-mailinfo@frederiksenvvs.dk
hjemmesidefrederiksenvvs.dk
sidst opdateret2026-01-29
Beliggenhed
adresse Firkløvervej 29, 8464 Galten
by8464 Galten
kommuneSkanderborg Kommune
Branche
hovedbranche Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
Ansatte (CVR)
2026-07 35 ansatte · 22 årsværk
−3 ansatte (−8 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 35 22
2026-06 35 38
2026-05 35 18
2026-04 38 30
2026-03 37 31
2026-02 34 32
2026-01 39 29
2025-12 37 30
2025-11 36 33
2025-10 37 35
2025-09 37 35
2025-08 39 31
2025-07 38 29
2025-06 38 32
2025-05 40 35
2025-04 38 33
2025-03 38 35
2025-02 41 36
2025-01 43 35
2024-12 43 37
2024-11 44 39
2024-10 43 38
2024-09 42 37
2024-08 42 34
Ejere
KOED FREDERIKSEN HOLDING ApS · CVR 36412089 Legal ejer 100 % Fra: 15.06.2016
Direktion
Anja Koed Frederiksen Direktør Fra: 30.01.2014
Stiftere
Anja Koed Frederiksen Stifter Fra: 30.01.2014
Rasmus Koed Frederiksen Stifter Fra: 30.01.2014
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 16.763.30718.764.96724.809.48924.478.18920.196.94518.929.022
Driftsresultat -2.486.759-3.323.2132.450.5493.350.9132.751.1613.106.346
Resultat før skat -3.036.295-3.688.4262.189.7233.291.4752.741.3003.090.241
Årets resultat -3.264.667-2.883.0151.701.2932.545.0872.113.0272.391.445
Egenkapital 2.489.8555.754.5228.637.5376.936.2437.391.1576.278.129
Aktiver i alt (balance) 14.499.26718.553.38422.583.92618.963.86013.660.04815.391.538
Selskabskapital 50.00050.00050.00050.00050.00050.000
Gæld i alt 12.009.41212.798.86213.580.15111.770.6176.060.1798.983.914
Likvide beholdninger 22.94114.3775.233282.583801.3742.100.202
Antal ansatte (årsrapport) 344038373332
Lønomkostning pr. ansat 555.934541.487576.706559.781517.771486.733
Soliditetsgrad 17,2 %31,0 %38,2 %36,6 %54,1 %40,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-21
Revisor: ADVOSION
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-28
Revisor: ADVOSION
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-16
Revisor: ADVOSION
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-16
Revisor: ADVOSION
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-17
Revisor: ADVOSION
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-16
Revisor: ADVOSION
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 ADVOSION vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 ADVOSION vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 ADVOSION vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 ADVOSION vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 ADVOSION vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 ADVOSION vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 ADVOSION vis rapport