← tilbage
Gem favorit

Frøsigs Autoværksted ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 35408274 Aktiv APS 4690 Haslev
Årets resultat 2025 620.435 620.435 DKK
CVR-nummer35408274
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2013-07-30
kapitalDKK 80.000
telefon31324690
e-mailchristoffer@froesigs-auto.dk
sidst opdateret2025-05-22
Beliggenhed
adresse Finlandsgade 21, 4690 Haslev
by4690 Haslev
kommuneFaxe Kommune
Revisor
firma Beierholm · ifølge seneste årsrapport
underskriver Dorte Grøndal Hansen
Ansatte (CVR)
2026-08 19 ansatte · 14 årsværk
+3 ansatte (+19 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 19 14
2026-07 19 12
2026-06 18 13
2026-05 18 15
2026-04 18 14
2026-03 18 14
2026-02 17 14
2026-01 17 11
2025-12 16 11
2025-11 15 15
2025-10 15 12
2025-09 14 13
2025-08 16 13
2025-07 15 10
2025-06 16 14
2025-05 13 11
2025-04 14 11
2025-03 12 10
2025-02 12 12
2025-01 12 8
2024-12 12 12
2024-11 12 13
2024-10 13 11
2024-09 13 14
Ejere
Christoffer Frøsig Holding ApS · CVR 39893967 Legal ejer 100 % Fra: 01.10.2020
Direktion
Christoffer Frøsig Direktør Fra: 30.07.2013
Stiftere
Per Elkjær Stifter Fra: 30.07.2013
Christoffer Frøsig Stifter Fra: 30.07.2013
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 7.431.8116.871.5546.098.4504.010.5042.971.9872.526.197
Driftsresultat 829.9031.144.9491.501.062676.297269.116—
Resultat før skat 804.9491.198.6491.518.899636.129268.195315.499
Årets resultat 620.435926.7671.168.242485.087204.279240.465
Egenkapital 997.1291.376.6941.449.927681.685196.598292.319
Aktiver i alt (balance) 2.913.6262.637.0263.932.7621.766.2701.488.5961.401.169
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 1.860.5141.250.9612.482.8351.059.5611.260.2761.087.694
Likvide beholdninger 57.996509.3141.073.500247.502252.087330.751
Antal ansatte (årsrapport) 121210876
Lønomkostning pr. ansat 524.726460.870446.303401.949373.022359.084
Soliditetsgrad 34,2 %52,2 %36,9 %38,6 %13,2 %20,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-13
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-12
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-17
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-18
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-27
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-07
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.