← tilbage
Gem favorit

FU III ApS

CVR 41969997 Opløst efter fusion APS 5560 Aarup
Årets resultat 2023 78.429.000 78,4 mio DKK
CVR-nummer41969997
status Opløst efter fusion
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2020-12-22
kapitalDKK 40.000
sidst opdateret2024-09-12
Beliggenhed
adresse Faurskov Allé 6, 5560 Aarup
by5560 Aarup
kommuneAssens Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
Revisor
firma PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Line Hedam
ingen aktive aktører registreret
nøgletal 2023 2022 2021
Nettoomsætning 2.982.117.0002.971.683.0002.431.953.000
Bruttoresultat 283.853.000258.057.000233.399.000
Driftsresultat 100.376.00091.618.00071.098.000
Resultat før skat 103.108.00075.575.00071.911.000
Årets resultat 78.429.00058.604.00053.391.000
Egenkapital 203.904.000168.245.000106.540.000
Aktiver i alt (balance) 597.656.000592.161.000543.205.000
Selskabskapital 40.00040.00040.000
Gæld i alt 390.510.000418.990.000432.422.000
Likvide beholdninger 11.515.00011.385.00011.929.000
Antal ansatte (årsrapport) 246240229
Lønomkostning pr. ansat 686.687643.142627.336
Soliditetsgrad 34,1 %28,4 %19,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2024-06-28
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-12
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-11
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (3)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2023 – 31/12 2023 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
22/12 2020 – 31/12 2021 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.