← tilbage
Gem favorit

Funtastic Imports ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 41031476 Aktiv APS 7000 Fredericia
Årets resultat 2025 -5.607 -5.607 DKK
CVR-nummer41031476
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2019-12-23
kapitalDKK 40.000
telefon78701010
e-maildaniel@funtastic.dk
hjemmesidefuntastic.eu
sidst opdateret2025-05-23
Beliggenhed
adresse Østerskovvej 2, 7000 Fredericia
by7000 Fredericia
kommuneFredericia Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med beklædning (464210)
Revisor
firma RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Konrad Jensen-Dahm
Ansatte (CVR)
2022-02 5 ansatte · 1 årsværk
−15 ansatte (−75 %) siden februar 2021
månedansatteårsværk
2022-02 5 1
2022-01 13 3
2021-12 42 19
2021-11 44 28
2021-10 49 28
2021-09 48 26
2021-08 53 20
2021-07 45 17
2021-06 39 18
2021-05 31 16
2021-04 25 13
2021-03 17 12
2021-02 20 13
2021-01 20 14
2020-12 19 13
2020-11 35 16
2020-10 38 19
2020-09 37 15
2020-08 25 11
2020-07 26 10
2020-06 20 11
2020-05 16 10
2020-04 22 11
2020-03 28 12
Ejere
TEMASHOP HOLDING ApS · CVR 35472029 Legal ejer 100 % Fra: 01.01.2020
Direktion
Daniel Diness Andersen Direktør Fra: 01.01.2020
Stiftere
TEMASHOP HOLDING ApS · CVR 35472029 Stifter Fra: 23.12.2019
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat -11.25219.121-6.51819.2676.702.7074.603.062
Driftsresultat -11.25219.1212.768-123.912321.015221.891
Resultat før skat -7.19123.20022.962-109.933317.518160.091
Årets resultat -5.60718.09617.924-85.733247.668124.825
Egenkapital 357.171362.779344.683326.759412.493164.825
Aktiver i alt (balance) 480.427468.714432.584384.7381.679.6501.403.825
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 123.256105.93587.90157.9791.267.1571.239.000
Likvide beholdninger 72.18963.48529.5043.910507.543735.214
Antal ansatte (årsrapport) 00011913
Lønomkostning pr. ansat ————335.879337.013
Soliditetsgrad 74,3 %77,4 %79,7 %84,9 %24,6 %11,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-04-14
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-25
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-10
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-31
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-01
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-14
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.