G. HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 25054709 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 1999-11-26 |
| kapital | DKK 139.974 |
| telefon | 21771479 |
| gh@ma-ejendomme.dk | |
| sidst opdateret | 2026-07-07 |
Branche
| hovedbranche | Investering for egen regning (649910) |
Revisor
| revisor | REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB |
Ansatte (CVR)
2026-06
1 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-06 | 1 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Niels Gustav Hedeager Andersen | Legal ejer | 10–14,99 % | Fra: 06.07.2007 |
| Marianne Kongsbak Andersen | Legal ejer | 66,67–89,99 % | Fra: 06.07.2007 |
Direktion
| Niels Gustav Hedeager Andersen | Direktør | Fra: 23.08.2016 | |
| Marianne Kongsbak Andersen | Direktør | Fra: 21.12.1999 |
Stiftere
| Advokatfirmat Børge Nielsen I/S | Stifter | Fra: 26.11.1999 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
GH-Ejendomme ApS
CVR 42890332
|
0 % | 08.12.2021 | 6,1 mio | 26,9 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
EJENDOMSSELSKABET KONGENS HAVE A/S
CVR 28519095
|
10–14,99 % | 20.01.2011 – 04.01.2016 |
|
MA12 ApS
CVR 27246141
|
50–66,66 % | 01.06.2021 – 21.12.2021 |
|
MA16 ApS
CVR 21814490
|
50–66,66 % | 15.03.2022 – 15.03.2022 |
|
MA2 ApS
CVR 27298397
|
66,67–89,99 % | 01.09.2009 – 21.12.2021 |
|
MA3 ApS
CVR 29802033
|
100 % | 06.07.2007 – 21.12.2021 |
|
MA4 ApS
CVR 36050039
|
66,67–89,99 % | 18.07.2014 – 04.12.2017 |
|
MA5 ApS
CVR 27095690
|
66,67–89,99 % | 01.06.2011 – 04.12.2017 |
|
MA6 ApS
CVR 36703342
|
50–66,66 % | 22.03.2015 – 04.11.2022 |
|
MA8 ApS
CVR 35398066
|
50–66,66 % | 01.12.2017 – 21.12.2021 |
|
New Owners Invest II ApS
CVR 39567431
|
20–24,99 % | 08.05.2018 – 09.09.2021 |
|
Sandrew Metronome Holding ApS
CVR 39481685
|
10–14,99 % | 16.05.2018 – 30.05.2019 |
|
Sandrew Metronome Holding ApS
CVR 39481685
|
15–19,99 % | 31.05.2019 – 28.08.2024 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
AGRI INVEST A/S
CVR 29175462
|
02.11.2005 | 19,8 mio | 650,8 mio | |
|
EJENDOMSSELSKABET POSTHUSET ApS
CVR 28483309
|
03.02.2005 | 3,9 mio | 41,2 mio | |
|
GH-Ejendomme ApS
CVR 42890332
|
08.12.2021 | 6,1 mio | 26,9 mio | |
|
MA10 ApS
CVR 40277706
|
18.02.2019 | 934.538 | 5,3 mio | |
|
MA11 ApS
CVR 41668482
|
07.09.2020 | 576.101 | 1,7 mio | |
|
MA14 ApS
CVR 42231088
|
18.03.2021 | -32.305 | -120.081 | |
|
MA50 ApS
CVR 33390882
|
01.01.2011 | 178.441 | 1,5 mio | |
|
MA7 ApS
CVR 38231030
|
02.12.2016 | 1 mio | 5 mio | |
|
MA9 ApS
CVR 39538490
|
02.05.2018 | -872.185 | 810.892 | |
|
Sandrew Metronome A/S
CVR 42100129
|
08.02.2021 | -127.950 | 273.769 | |
|
ØRBÆK VENTILATION A/S
CVR 33039387
|
21.06.2010 | 4,4 mio | 6,1 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
MA4 ApS
CVR 36050039
|
18.07.2014 – 04.12.2017 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -79.885 | -44.767 | -45.320 | -94.480 | -46.244 | 5.040.736 |
| Driftsresultat | -79.885 | -44.767 | -45.320 | -94.480 | -46.244 | 5.040.736 |
| Resultat før skat | 13.571.054 | 4.930.229 | 8.540.046 | -4.511 | 8.387.751 | 12.796.174 |
| Årets resultat | 11.170.568 | 3.907.757 | 6.665.704 | 191.656 | 9.100.617 | 13.372.177 |
| Egenkapital | 107.654.113 | 96.483.544 | 92.575.782 | 85.910.078 | 85.718.422 | 76.617.805 |
| Aktiver i alt (balance) | 112.310.430 | 102.519.725 | 100.030.431 | 94.465.982 | 94.391.980 | 83.294.711 |
| Selskabskapital | 139.974 | 139.974 | 139.974 | 139.974 | 139.974 | 139.974 |
| Gæld i alt | 4.656.317 | 6.036.181 | 7.454.649 | 8.555.904 | 8.323.994 | 6.676.906 |
| Likvide beholdninger | 5.138.381 | 7.548.049 | 18.499 | 156.914 | 3.732 | 4.965 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 95,8 % | 94,1 % | 92,6 % | 90,9 % | 90,8 % | 92,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-12 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-05-09 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-17 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-12 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-07 Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-20 Revisor: Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-12 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-05-09 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-17 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-12 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-07 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-20 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-09-05 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
G. HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1007249035
- adresse
- Flauenskjoldvej 34, 9352 Dybvad
- startet
- 26.11.1999
- ansatte
- 1 pr. juni 2026 · 1 årsværk
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Rowi Invest ApS 2,2 km · Dybvad
- M. Skaksen Holding ApS 8,4 km · Hjallerup
- JM Finans ApS 8,5 km · Østervrå