← tilbage
Gem favorit

Gardit Marine P/S

CVR 41970022 Aktiv KAS 8620 Kjellerup
Årets resultat 2025 7.375.863 7,4 mio DKK
CVR-nummer41970022
status Aktiv
virksomhedsformKommanditaktieselskab/Partnerselskab
stiftet2020-12-21
kapitalDKK 800.000
sidst opdateret2026-05-07
Beliggenhed
adresse Krogsgårdsvej 6, 8620 Kjellerup
by8620 Kjellerup
kommuneSilkeborg Kommune
Branche
hovedbranche Overfladebehandling af metal (255100)
Ansatte (CVR)
2026-07 50 ansatte · 61 årsværk
+2 ansatte (+4 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 50 61
2026-06 48 55
2026-05 49 59
2026-04 49 66
2026-03 48 61
2026-02 48 55
2026-01 48 61
2025-12 49 61
2025-11 50 55
2025-10 49 58
2025-09 49 58
2025-08 49 61
2025-07 48 45
2025-06 49 49
2025-05 50 64
2025-04 51 68
2025-03 51 64
2025-02 52 60
2025-01 50 68
2024-12 49 52
2024-11 49 54
2024-10 48 56
2024-09 51 52
2024-08 50 55
Ejere
C G HOLDING A/S · CVR 19200205 Legal ejer 100 % Fra: 04.03.2021
Direktion
Mette Karen Lindholt Laursen Direktør Fra: 17.04.2026
Bestyrelse
Thor Jespersen Formand Fra: 01.05.2026
Anders Skytte Bestyrelsesmedlem Fra: 01.05.2026
Mette Karen Lindholt Laursen Bestyrelsesmedlem Fra: 17.04.2026
Stiftere
C G HOLDING A/S · CVR 19200205 Stifter Fra: 21.12.2020
Øvrige
Kroggårdsvej 6 ApS · CVR 41964669 Komplementarer Fra: 21.12.2020
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning —————
Bruttoresultat 49.233.72146.427.06242.326.60928.988.81110.626.000
Driftsresultat 7.658.52110.655.2048.924.1653.607.390279.752
Resultat før skat —————
Årets resultat 7.375.86310.329.9598.223.1963.258.750182.088
Egenkapital 10.469.85613.093.99310.264.0345.440.8382.182.088
Aktiver i alt (balance) 23.293.51243.511.58731.831.03623.139.7468.578.169
Selskabskapital 800.000800.000800.000800.000800.000
Gæld i alt 12.823.65630.417.59421.567.00217.698.9086.396.081
Likvide beholdninger 6.804.29011.555.7936.700.2749.393.5051.954.777
Antal ansatte (årsrapport) 4539353234
Lønomkostning pr. ansat 828.465823.907857.667723.231290.749
Soliditetsgrad 45,0 %30,1 %32,2 %23,5 %25,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-10-24
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-20
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-22
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-04
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-11-22
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
21/12 2020 – 30/06 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.