Gerner RC Holding 2 ApS
stamdata
| CVR-nummer | 44434539 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2023-11-16 |
| kapital | DKK 100.000 |
| sidst opdateret | 2026-05-22 |
Branche
| hovedbranche | Investering for egen regning (649910) |
Revisor
| revisor | CROWE STATSAUTORISERET REVISIONSINTERESSENTSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| AND. INVEST ApS · CVR 20241675 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 16.11.2023 |
| FGA INVEST ApS · CVR 20242035 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 16.11.2023 |
| SELV ApS · CVR 44434121 | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 16.11.2023 |
Direktion
| Torben Andreasen | Direktør | Fra: 16.11.2023 |
Stiftere
| AND. INVEST ApS · CVR 20241675 | Stifter | Fra: 16.11.2023 | |
| FGA INVEST ApS · CVR 20242035 | Stifter | Fra: 16.11.2023 | |
| SELV ApS · CVR 44434121 | Stifter | Fra: 16.11.2023 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
RC Gerner 2025 ApS
CVR 46338480
|
100 % | 16.03.2026 | 31,5 mio | 465,9 mio |
|
RC Komplementar ApS
CVR 46060970
|
25–33,32 % | 27.11.2025 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Anpartsselskabet Rødovre Centrum af 2025
CVR 55637318
|
25–33,32 % | 08.05.2025 – 16.03.2026 |
|
RC 2004 ApS
CVR 28286171
|
25–33,32 % | 20.11.2023 – 08.05.2025 |
|
RC HOLDING III ApS
CVR 25616774
|
15–19,99 % | 20.11.2023 – 08.05.2025 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
RC Komplementar ApS
CVR 46060970
|
27.11.2025 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -31.001 | -30.901 | -20.000 |
| Driftsresultat | -31.001 | -30.901 | -20.000 |
| Resultat før skat | -11.620.884 | -17.411.231 | -3.704.248 |
| Årets resultat | -5.764.171 | -10.280.760 | -2.889.313 |
| Egenkapital | -18.834.244 | -13.070.073 | -2.789.313 |
| Aktiver i alt (balance) | 455.722.838 | 451.764.474 | 432.477.935 |
| Selskabskapital | 100.000 | 100.000 | 100.000 |
| Gæld i alt | 474.557.082 | 464.834.547 | 435.267.248 |
| Likvide beholdninger | 3.098 | 4.099 | 10.000 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 0 | 1 |
| Soliditetsgrad | -4,1 % | -2,9 % | -0,6 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-25 Revisor: Crowe XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-23 Revisor: Crowe XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-02-27 Revisor: Crowe XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (3)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-25 | Crowe | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-23 | Crowe | vis rapport |
| 16/11 2023 – 31/12 2023 | 2024-02-27 | Crowe | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Gerner RC Holding 2 ApS Aktiv P-nr. 1029838891
- adresse
- Byvej 39, 2650 Hvidovre
- startet
- 16.11.2023
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- AND. INVEST ApS 0 m · Hvidovre
- FGA INVEST ApS 0 m · Hvidovre
- Gourmet Invest ApS 0 m · Hvidovre
- RC Gerner 2025 ApS 0 m · Hvidovre
- DWSTE Holding ApS 274 m · Hvidovre
- Ulrik Plugge Holding ApS 568 m · Hvidovre
- VIBITS INVEST ApS 572 m · Hvidovre
- P.Verwohlt Holding ApS 779 m · Hvidovre