← tilbage

GLARMESTER SVENSSON ApS

CVR 26669669 Aktiv APS 2650 Hvidovre
Årets resultat 2025 176.735 176.735 DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer26669669
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2001-07-01
kapitalDKK 125.000
sidst opdateret2025-03-17
Beliggenhed
adresse Arnold Nielsens Boulevard 81, 2650 Hvidovre
by2650 Hvidovre
kommuneHvidovre Kommune
Branche
hovedbranche Glarmesteraktiviteter (433420)
Ansatte (CVR)
2026-07 8 ansatte · 6 årsværk
−2 ansatte (−20 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 8 6
2026-06 9 7
2026-05 10 9
2026-04 9 9
2026-03 9 9
2026-02 9 9
2026-01 9 8
2025-12 9 9
2025-11 9 9
2025-10 9 8
2025-09 9 9
2025-08 9 8
2025-07 10 8
2025-06 10 10
2025-05 11 10
2025-04 11 10
2025-03 11 11
2025-02 11 11
2025-01 11 11
2024-12 11 10
2024-11 10 9
2024-10 11 11
2024-09 11 10
2024-08 10 8
Ejere
ROBERT SVENSSON ApS · CVR 28847106 Legal ejer 100 % Fra: 30.06.2005
Direktion
Robert Allan Svensson Direktør Fra: 05.08.2005
Stiftere
Per Rune Allan Svensson Stifter Fra: 26.06.2002
ALLAN SVENSSON HOLDING ApS · CVR 84904112 Stifter Fra: 26.06.2002
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 6.207.1195.122.8645.596.6596.147.1645.822.6194.385.958
Driftsresultat 350.680321.486401.686669.922542.628305.336
Resultat før skat 253.019223.465318.248600.830456.017102.782
Årets resultat 176.735163.361244.402462.012342.86472.684
Egenkapital 2.606.0172.429.2822.265.9212.021.5191.559.5071.266.643
Aktiver i alt (balance) 6.417.8456.553.4356.294.3196.519.4237.952.0026.339.477
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 3.364.0783.714.5353.647.2904.147.0686.073.8854.807.563
Likvide beholdninger 80.24221.074282.149428.8081.895.074357.744
Antal ansatte (årsrapport) 1189999
Lønomkostning pr. ansat 529.559595.533573.368605.358584.464451.512
Soliditetsgrad 40,6 %37,1 %36,0 %31,0 %19,6 %20,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-11-12
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-10-08
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-11-09
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-09
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-10-06
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-11-20
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport