← tilbage
Gem favorit

GV SERVICE ApS

CVR 27183417 Aktiv APS 7200 Grindsted
Årets resultat 2025 839.736 839.736 DKK
CVR-nummer27183417
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2003-06-01
kapitalDKK 125.000
telefon75310646
e-mailpost@gvservice.dk
hjemmesideGvservice.dk
sidst opdateret2026-06-24
Beliggenhed
adresse Vestermarksvej 37, 7200 Grindsted
by7200 Grindsted
kommuneBillund Kommune
Branche
hovedbranche Vinduespolering (812210)
Revisor
revisor KPMG P/S
Ansatte (CVR)
2026-08 28 ansatte · 20 årsværk
−2 ansatte (−7 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 28 20
2026-07 28 22
2026-06 29 24
2026-05 31 24
2026-04 35 24
2026-03 37 27
2026-02 41 30
2026-01 51 34
2025-12 53 37
2025-11 53 31
2025-10 42 28
2025-09 38 21
2025-08 30 19
2025-07 25 16
2025-06 27 19
2025-05 23 18
2025-04 24 20
2025-03 21 16
2025-02 24 17
2025-01 25 17
2024-12 27 20
2024-11 26 18
2024-10 27 18
2024-09 28 17
Ejere
PHM Danmark ApS · CVR 42247154 Legal ejer 100 % Fra: 12.07.2022
Direktion
Mads Christian Moth McEwan Direktør Fra: 20.10.2026
Bestyrelse
Morten Gertsen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.10.2026
Kasper Rosted Bygholm Formand Fra: 01.10.2026
Rasmus Møller Bech Bestyrelsesmedlem Fra: 01.10.2026
Stiftere
Kent Pedersen Stifter Fra: 01.06.2003
René Hviid Stifter Fra: 01.06.2003
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 11.302.5438.337.2227.560.9797.340.3427.850.0286.772.309
Driftsresultat —857.0881.411.9561.392.5651.537.8731.371.382
Resultat før skat 1.079.056884.6661.482.6081.407.0441.558.8221.401.675
Årets resultat 839.736718.9031.127.4421.106.9401.215.3821.085.634
Egenkapital 2.079.2233.039.4873.070.5841.943.1423.854.2023.638.820
Aktiver i alt (balance) 5.447.9464.684.8174.443.0782.761.5545.053.2175.033.426
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 3.368.7231.645.3301.372.494818.4121.197.0151.391.606
Likvide beholdninger 10.476154.2732.365.799579.353260.8361.321.454
Antal ansatte (årsrapport) 191412121312
Lønomkostning pr. ansat 528.248519.296485.793466.081458.413426.010
Soliditetsgrad 38,2 %64,9 %69,1 %70,4 %76,3 %72,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-01
Revisor: KPMG
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-02
Revisor: KPMG P/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-18
Revisor: KPMG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-04
Revisor: KPMG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-08
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-09
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 KPMG vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 KPMG P/S vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 KPMG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 KPMG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.