← tilbage
Gem favorit

GXN A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 34896747 Aktiv A/S 1437 København K
Årets resultat 2025 1.103.695 1,1 mio DKK
CVR-nummer34896747
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2012-12-28
kapitalDKK 500.000
telefon70262648
e-mail3xn@3xn.dk
sidst opdateret2026-07-10
Beliggenhed
adresse Kanonbådsvej 8, 1437 København K
by1437 København K
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Arkitektaktiviteter (711100)
Ansatte (CVR)
2026-08 19 ansatte · 17 årsværk
+1 ansat (+6 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 19 17
2026-07 17 16
2026-06 17 17
2026-05 17 18
2026-04 17 18
2026-03 19 18
2026-02 18 18
2026-01 17 16
2025-12 17 16
2025-11 16 16
2025-10 17 16
2025-09 16 13
2025-08 18 16
2025-07 19 17
2025-06 19 19
2025-05 20 19
2025-04 20 20
2025-03 20 20
2025-02 18 18
2025-01 20 19
2024-12 20 20
2024-11 20 20
2024-10 20 20
2024-09 19 19
Ejere
3 X N HOLDING A/S · CVR 28480954 Legal ejer 66,67–89,99 % Fra: 01.03.2024
SJTCarruth ApS · CVR 44746476 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 04.04.2024
LF Lind Holding ApS · CVR 44773406 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 17.04.2024
Poulsgaard Holding ApS · CVR 44847272 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 21.05.2024
Direktion
Jeanette Hansen Direktør Fra: 01.12.2015
Bestyrelse
Nille Nolsø Skalts Formand Fra: 09.10.2025
Kåre Stokholm Poulsgaard Bestyrelsesmedlem Fra: 30.01.2024
Jeanette Hansen Bestyrelsesmedlem Fra: 30.01.2024
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning 15.779.72815.083.36614.826.95712.397.65111.940.58911.557.819
Bruttoresultat 12.142.51512.034.89511.540.14910.442.6289.267.0419.598.423
Driftsresultat 1.337.9551.724.7351.709.2381.897.462505.198515.999
Resultat før skat 1.412.9271.703.7871.312.3102.106.649490.457526.244
Årets resultat 1.103.6951.329.9221.051.9391.647.076382.307410.432
Egenkapital 2.850.1822.996.4865.166.5654.114.6252.467.5492.085.242
Aktiver i alt (balance) 7.135.1926.936.1829.477.7848.613.4886.504.9538.657.546
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 2.925.5932.828.1533.538.0993.856.2703.421.9086.064.958
Likvide beholdninger 118.0071.257.7402.371.951994.8261.786.4081.278.982
Antal ansatte (årsrapport) 192018171717
Lønomkostning pr. ansat 559.770506.884538.100502.657515.403534.260
Soliditetsgrad 40,0 %43,2 %54,5 %47,8 %37,9 %24,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-11-04
Revisor: RoesgaardGodkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-10-14
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-11-07
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-08
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-11-16
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-01
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 RoesgaardGodkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Roesgaard vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Roesgaard vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Roesgaard vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Roesgaard vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Roesgaard vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.