Hartmann Group ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
21.083.509
21,1 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 41882263 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2020-11-20 |
| kapital | DKK 50.000 |
| telefon | 29865010 |
| em@byibyen.dk | |
| sidst opdateret | 2025-06-02 |
Beliggenhed
| adresse | Niels Pedersensvej 13, 2670 Greve |
| by | 2670 Greve |
| kommune | Greve Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| HARTMANN INVEST ApS · CVR 24208206 | Legal ejer | 20–24,99 % | Fra: 01.12.2020 |
| CAA ApS · CVR 41882166 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 01.12.2020 |
| Nilas ApS · CVR 41882190 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 01.12.2020 |
Direktion
| Eske Hartmann Munck | Direktør | Fra: 20.11.2020 |
Stiftere
| HARTMANN INVEST ApS · CVR 24208206 | Stifter | Fra: 20.11.2020 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
BRAVO ApS
CVR 26993865
|
100 % | 20.11.2020 | — | — |
|
BY I BYEN ApS
CVR 29180229
|
33,33–49,99 % | 20.11.2020 | — | — |
|
Depot.dk ApS
CVR 42480991
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling
33,33–49,99 %: fra 05.09.2025 100 %: 01.07.2021 – 04.09.2025 |
05.09.2025 | — | — |
|
Dybendal Allé 10, Høje Taastrup ApS
CVR 46664469
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling
50–66,66 %: fra 14.09.2026 100 %: 15.07.2026 – 13.09.2026 |
14.09.2026 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Sengeløsevej 8, Taastrup ApS
CVR 40417885
|
50–66,66 % | 20.11.2020 | — | — |
|
Fabriksparken 58, Glostrup ApS
CVR 43354728
|
50–66,66 % | 30.06.2022 | — | — |
|
Gardian Holding A/S
CVR 45192539
|
33,33–49,99 % | 06.11.2024 | — | — |
|
GM9 ApS
CVR 37247383
|
100 % | 20.11.2020 | — | — |
|
HUGINSVEJ 4 ApS
CVR 28983492
|
100 % | 01.10.2023 | — | — |
|
Hydrovej 1, Tønder ApS
CVR 42751103
|
100 % | 01.10.2021 | — | — |
|
IV1 5610 ApS
CVR 45015610
|
100 % | 01.10.2025 | — | — |
|
JENS OLSENS VEJ 9 ApS
CVR 36481277
|
50–66,66 % | 20.11.2020 | — | — |
|
KONTORZONEN ApS
CVR 26995426
|
90–99,99 % | 20.11.2020 | — | — |
|
NET-DOMICIL ApS
CVR 25068270
|
100 % | 20.11.2020 | — | — |
|
NP 13 INVEST ApS
CVR 28289340
|
100 % | 20.11.2020 | — | — |
|
Vestergade 32B, Stubbekøbing ApS
CVR 42853143
|
100 % | 15.11.2021 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Fredensgade 11 A-C ApS
CVR 38792032
|
50–66,66 % | 20.11.2020 – 07.04.2021 |
|
FÅBORGVEJ 17, AALBORG ApS
CVR 28681313
|
100 % | 01.09.2023 – 30.06.2026 |
|
Gardian A/S
CVR 27396682
|
33,33–49,99 % | 06.11.2024 – 06.11.2024 |
|
JK OFFICE ApS
CVR 33397267
|
33,33–49,99 % | 20.11.2020 – 14.12.2023 |
|
Nordic Design Garage ApS
CVR 40587284
|
33,33–49,99 % | 01.12.2020 – 22.12.2020 |
|
Nordic Design Garage ApS
CVR 40587284
|
50–66,66 % | 23.12.2020 – 30.06.2022 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Depot.dk ApS
CVR 42480991
|
11.06.2021 | — | — | |
|
Dybendal Allé 10, Høje Taastrup ApS
CVR 46664469
|
15.07.2026 | — | — | |
|
Fabriksparken 58, Glostrup ApS
CVR 43354728
|
28.06.2022 | — | — | |
|
Gardian Holding A/S
CVR 45192539
|
06.11.2024 | — | — | |
|
Hydrovej 1, Tønder ApS
CVR 42751103
|
30.09.2021 | — | — | |
|
Præstefælledvej 45, Tårnby ApS
CVR 42889210
|
06.12.2021 | — | — | |
|
Vestergade 32B, Stubbekøbing ApS
CVR 42853143
|
15.11.2021 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -23.500 | -22.875 | -17.736 | -16.012 | -15.000 | — |
| Driftsresultat | -23.500 | -22.875 | -17.736 | -16.012 | -15.000 | — |
| Resultat før skat | 21.373.698 | 11.207.937 | 11.928.279 | 8.174.138 | 39.369.372 | 1.152.264 |
| Årets resultat | 21.083.509 | 11.057.016 | 11.567.589 | 8.395.106 | 39.718.842 | 1.152.264 |
| Egenkapital | 93.024.324 | 71.940.815 | 60.883.799 | 49.316.210 | 40.921.106 | 1.202.264 |
| Aktiver i alt (balance) | 178.194.051 | 174.434.772 | 143.594.130 | 157.132.765 | 125.260.362 | 77.955.081 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 81.392.663 | 93.917.775 | 77.933.602 | 106.314.169 | 84.339.256 | 76.752.817 |
| Likvide beholdninger | 795 | 1.794 | 2.791 | 4.790 | 101.490 | 49.962 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 1 | 0 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 52,2 % | 41,2 % | 42,4 % | 31,4 % | 32,7 % | 1,5 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-12
Revisor: Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-30
Revisor: Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-01
Revisor: Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 20/11 2020 – 31/12 2020 | Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Hartmann Group ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1026512243
- startet
- 20.11.2020
- ansatte
- —
| domæne | byibyen.dk |
| oprettet | 2005-12-14 |
| udløber | 2027-12-31 |
| registrant | Eske Hartmann Munck |
| adresse | Fuglehavevej 60 2750 Ballerup |
| land | DK |