HAURAND HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 34451273 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2012-02-28 |
| kapital | DKK 80.000 |
| sidst opdateret | 2025-02-16 |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| firma | FER FYNS ERHVERVSREVISION · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Leib Falk Hansen |
aktører og ejere
Ejere
| Rene Haurand | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.03.2012 |
Direktion
| Rene Haurand | Direktør | Fra: 28.02.2012 |
Stiftere
| Rene Haurand | Stifter | Fra: 28.02.2012 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
TØMRERFIRMAET B & H ApS
CVR 36424478
|
50–66,66 % | 05.11.2014 | 40.173 | 69.889 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Brandt & Haurand ApS
CVR 41261137
|
50–66,66 % | 19.03.2020 – 21.08.2024 |
|
CRK Invest ApS
CVR 41074817
|
33,33–49,99 % | 05.01.2020 – 05.10.2023 |
|
Montagemesteren EBH ApS
CVR 37369977
|
25–33,32 % | 01.01.2016 – 26.04.2017 |
|
RHCB Ejendomme ApS
CVR 38488368
|
50–66,66 % | 14.03.2017 – 01.05.2017 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Brandt & Haurand ApS
CVR 41261137
|
19.03.2020 – 21.08.2024 | |
|
CRK Invest ApS
CVR 41074817
|
05.01.2020 – 05.10.2023 | |
|
Montagemesteren EBH ApS
CVR 37369977
|
01.01.2016 – 26.04.2017 | |
|
TØMRERFIRMAET BH ApS
CVR 34452172
|
01.03.2012 – 11.11.2016 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.599 | -8.435 | -6.338 | 4.431 | -5.938 | -4.688 |
| Driftsresultat | -2.599 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 22.645 | — | — | — | — | -8.991 |
| Årets resultat | 22.645 | -37.398 | -15.754 | -47.250 | 129.213 | -8.991 |
| Egenkapital | 15.835 | -6.810 | 30.587 | 41.818 | 89.068 | -40.145 |
| Aktiver i alt (balance) | 150.352 | 125.232 | 296.349 | 235.393 | 677.372 | 523.813 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Gæld i alt | 134.517 | 132.042 | 265.762 | 193.575 | 588.304 | 563.958 |
| Likvide beholdninger | 9.612 | 9.578 | 9.713 | 10.382 | 11.022 | 3 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 10,5 % | -5,4 % | 10,3 % | 17,8 % | 13,2 % | -7,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-24 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-03-24 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-01-15 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-02-14 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-01-18 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-01-29 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | 2026-03-24 | — | vis rapport |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | 2025-03-24 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
| 01/10 2022 – 30/09 2023 | 2024-01-15 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
| 01/10 2021 – 30/09 2022 | 2023-02-14 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | 2022-01-18 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
| 01/10 2019 – 30/09 2020 | 2021-01-29 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
p-enheder (1)
-
HAURAND HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1017513350
- adresse
- Bispehaven 34, 5550 Langeskov
- startet
- 28.02.2012
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- KENNETH FOGH RASMUSSEN HOLDING ApS 710 m · Langeskov
- Kormak ApS 2,0 km · Langeskov
- Henning Engstrøm A/S 2,1 km · Langeskov
- Golfplayer Support ApS 2,2 km · Langeskov
- A-MAZE ApS 2,4 km · Langeskov
- P. Egholm Holding ApS 2,5 km · Langeskov
- VIEKILDE INVEST ApS 2,7 km · Marslev
- AJ2tal Holding ApS 2,7 km · Langeskov