← tilbage
Gem favorit

HBS BYG ApS

CVR 35841741 Aktiv APS 6230 Rødekro
Årets resultat 2025 406.748 406.748 DKK
CVR-nummer35841741
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2014-05-01
kapitalDKK 50.000
telefon20129618
e-mailinfo@hbs-byg.dk
sidst opdateret2025-05-23
Beliggenhed
adresse Nørreskovvej 10, 6230 Rødekro
by6230 Rødekro
kommuneAabenraa Kommune
Branche
hovedbranche Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ansatte (CVR)
2026-07 12 ansatte · 11 årsværk
−1 ansat (−8 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 12 11
2026-06 12 11
2026-05 11 11
2026-04 12 11
2026-03 12 12
2026-02 15 13
2026-01 16 14
2025-12 18 16
2025-11 15 15
2025-10 15 16
2025-09 15 15
2025-08 13 13
2025-07 13 10
2025-06 12 12
2025-05 12 12
2025-04 12 12
2025-03 12 12
2025-02 15 13
2025-01 15 15
2024-12 20 15
2024-11 16 16
2024-10 16 15
2024-09 16 16
2024-08 14 12
Ejere
HBS Holding 2021 ApS · CVR 42904228 Legal ejer 100 % Fra: 13.12.2021
Direktion
Henrik Buczek Schmidt Direktør Fra: 01.05.2014
Stiftere
Henrik Buczek Schmidt Stifter Fra: 01.05.2014
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 6.410.2944.609.5674.797.3836.182.0505.197.3602.669.531
Driftsresultat 584.569-1.223.680394.0031.072.0921.537.430521.286
Resultat før skat 522.748-1.288.854337.2551.033.2381.499.497491.859
Årets resultat 406.748-1.009.854260.677803.5541.155.773383.469
Egenkapital 965.716558.9691.129.5001.672.3772.024.596981.822
Aktiver i alt (balance) 4.687.6612.634.2574.282.1964.110.5244.390.0702.156.402
Selskabskapital 50.00050.00050.00050.00050.00050.000
Gæld i alt 3.721.9452.075.2883.129.6962.419.1472.347.9741.174.580
Likvide beholdninger 0233.024051.3601.970.073977.997
Antal ansatte (årsrapport) 0161113106
Lønomkostning pr. ansat —349.404378.779378.901352.562335.946
Soliditetsgrad 20,6 %21,2 %26,4 %40,7 %46,1 %45,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-16
Revisor: Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-02
Revisor: Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-17
Revisor: Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-03
Revisor: Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-12
Revisor: Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-01
Revisor: Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Intension, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.