← tilbage
Gem favorit

HEPE HOLDING ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 26655358 Aktiv APS 3200 Helsinge
Årets resultat 2025 2.014.729 2 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer26655358
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2002-05-20
kapitalDKK 125.000
sidst opdateret2026-01-27
Beliggenhed
adresse Tofte Industri 1, 3200 Helsinge
by3200 Helsinge
kommuneGribskov Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Revisor
revisor NÆRREVISION A/S
Ejere
Henrik Sørensen Legal ejer 50–66,66 % Fra: 20.05.2002
Peter Sørensen Legal ejer 50–66,66 % Fra: 20.05.2002
Direktion
Henrik Sørensen Direktør Fra: 20.05.2002
Peter Sørensen Direktør Fra: 20.05.2002
Stiftere
Henrik Sørensen Stifter Fra: 20.05.2002
Peter Sørensen Stifter Fra: 20.05.2002
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
FOLKERSEN AUTOMOBILER ApS
CVR 19188671
66,67–89,99 % 02.09.2008 — —
KVIK 2607 ApS
CVR 19528782
100 % 08.01.2004 — —
SØRENSEN BILER ApS
CVR 50445410
90–99,99 % 20.05.2002 — —
SØRENSEN BILER, HELSINGE A/S
CVR 79272612
100 % 18.12.2003 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——122.065.547———
Bruttoresultat -8.27518.796.73222.816.43820.151.82317.633.45519.439.892
Driftsresultat —2.201.9253.749.2632.122.6801.546.0691.651.294
Resultat før skat 2.006.406-346.5291.569.838527.9808.649207.102
Årets resultat 2.014.729-258.3801.234.956407.92118.608161.608
Egenkapital 22.009.53121.658.56421.870.92920.589.68120.191.83420.123.863
Aktiver i alt (balance) 27.031.61566.766.71874.467.45770.099.89663.863.47963.467.057
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 5.022.08441.476.30148.889.83046.151.48140.430.25840.105.786
Likvide beholdninger 58.926140.741162.830130.566655.474115.295
Antal ansatte (årsrapport) 03944434245
Lønomkostning pr. ansat —410.231419.708407.585369.388380.367
Soliditetsgrad 81,4 %32,4 %29,4 %29,4 %31,6 %31,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-14
Revisor: Nærrevision A/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-01
Revisor: Nærrevision A/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-01
Revisor: Nærrevision A/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-29
Revisor: Nærrevision A/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-11
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-02
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Nærrevision A/S vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Nærrevision A/S vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Nærrevision A/S vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Nærrevision A/S vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport