← tilbage
Gem favorit

HMP Entreprenør ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 28314655 Aktiv APS 8620 Kjellerup
Årets resultat 2025 1.053.206 1,1 mio DKK
CVR-nummer28314655
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2005-01-01
kapitalDKK 150.000
sidst opdateret2025-06-03
Beliggenhed
adresse Aalborgvej 73, 8620 Kjellerup
by8620 Kjellerup
kommuneSilkeborg Kommune
Branche
hovedbranche Landskabspleje (813000)
Ansatte (CVR)
2026-08 7 ansatte · 3 årsværk
−4 ansatte (−36 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 7 3
2026-07 10 4
2026-06 12 6
2026-05 13 8
2026-04 11 9
2026-03 10 7
2026-02 14 6
2026-01 14 8
2025-12 14 8
2025-11 13 8
2025-10 12 8
2025-09 13 8
2025-08 11 8
2025-07 13 6
2025-06 13 10
2025-05 14 10
2025-04 12 8
2025-03 13 8
2025-02 13 7
2025-01 12 6
2024-12 12 6
2024-11 15 7
2024-10 13 7
2024-09 10 6
Ejere
ARDAHL HOLDING ApS · CVR 36426624 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 28.12.2023
Ardahl Group ApS · CVR 44156830 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 28.12.2023
Direktion
Peter Ardahl Jørgensen Direktør Fra: 22.02.2005
Mads Ardahl Jørgensen Direktør Fra: 17.11.2023
Stiftere
PREBEN BANG HENRIKSEN. AALBORG ApS · CVR 12602200 Stifter Fra: 01.01.2005
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 5.030.1196.963.1489.838.2538.885.2449.644.6508.759.532
Driftsresultat 1.390.317880.5081.460.9241.371.6371.914.2521.172.466
Resultat før skat 1.372.580860.4721.448.3711.348.6671.885.3701.148.706
Årets resultat 1.053.206668.1861.131.7521.075.4531.469.171894.511
Egenkapital 2.687.4852.134.2792.566.0942.934.3423.358.8892.889.718
Aktiver i alt (balance) 4.500.9996.073.6645.751.1455.259.8547.156.0407.124.906
Selskabskapital 150.000150.000150.000150.000150.000150.000
Gæld i alt 1.771.4933.884.0543.175.8382.319.8803.789.0294.235.188
Likvide beholdninger 15.3061.744.2961.498.2842.043.1103.800.6582.756.589
Antal ansatte (årsrapport) 81219191918
Lønomkostning pr. ansat 442.350499.262439.565394.106396.389393.337
Soliditetsgrad 59,7 %35,1 %44,6 %55,8 %46,9 %40,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-08
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-02
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-11-23
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-14
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-10-25
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-10-12
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.