← tilbage
Gem favorit

HN GROUP A/S

CVR 16441104 Aktiv A/S 7190 Billund
Årets resultat 2026 11.357.589 11,4 mio DKK
CVR-nummer16441104
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1992-10-01
kapitalDKK 1.000.000
telefon75338700
e-mailadmdk@hngroup.dk
sidst opdateret2025-11-11
Beliggenhed
adresse Kløvermarken 310, 7190 Billund
by7190 Billund
kommuneBillund Kommune
Branche
hovedbranche Fremstilling af andre plastprodukter (222600)
Ansatte (CVR)
2026-07 71 ansatte · 49 årsværk
−2 ansatte (−3 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 71 49
2026-06 72 56
2026-05 73 60
2026-04 68 62
2026-03 69 59
2026-02 72 61
2026-01 74 61
2025-12 73 62
2025-11 72 57
2025-10 71 58
2025-09 71 62
2025-08 75 49
2025-07 73 49
2025-06 75 58
2025-05 75 66
2025-04 70 59
2025-03 69 57
2025-02 73 58
2025-01 70 62
2024-12 72 61
2024-11 69 63
2024-10 70 62
2024-09 68 58
2024-08 65 52
Ejere
HENRIK NICOLAJSEN HOLDING ApS · CVR 26982200 Legal ejer 100 % Fra: 01.07.2009
Direktion
Henrik Nicolajsen Direktør Fra: 31.10.2024
Bestyrelse
Asger Kronborg Bestyrelsesmedlem Fra: 23.08.2007
Henrik Nicolajsen Bestyrelsesmedlem Fra: 31.10.2024
Helle Janderup Jensen Formand Fra: 31.10.2024
Flemming Bekker Bestyrelsesmedlem Fra: 18.02.2020
Stiftere
PREBEN BANG HENRIKSEN. AALBORG ApS · CVR 12602200 Stifter Fra: 01.10.1992
ASX 11.868 A/S · CVR 11550207 Stifter Fra: 01.10.1992
Preben Bang Henriksen Stifter Fra: 01.10.1992
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 50.688.40935.041.78021.884.72639.085.10544.460.04251.316.232
Driftsresultat 15.700.581-492.372-13.443.3824.370.35710.330.37517.193.432
Resultat før skat 14.425.740-2.511.244-15.903.1582.190.1299.932.99716.806.528
Årets resultat 11.357.589-1.873.885-12.334.8901.692.3927.704.27813.101.622
Egenkapital 36.576.59825.232.08515.983.45128.309.26131.215.28232.511.004
Aktiver i alt (balance) 63.144.60878.227.52077.603.83894.662.29875.826.23058.618.463
Selskabskapital 1.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.000
Gæld i alt 26.016.16352.995.43561.620.38766.353.03744.610.94826.107.459
Likvide beholdninger 874.51371.51049.17815.7901.5816.869.644
Antal ansatte (årsrapport) 575758616061
Lønomkostning pr. ansat 568.450582.555560.977524.625518.723497.703
Soliditetsgrad 57,9 %32,2 %20,6 %29,9 %41,2 %55,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-10-05
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-11-24
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-01-27
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-28
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-02
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-11-08
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2025 – 30/06 2026 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2024 – 30/06 2025 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.