HØJVANG ApS
Årets resultat 2025
3.913.967
3,9 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 27204546 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2003-05-14 |
| kapital | DKK 144.000 |
| sidst opdateret | 2026-05-12 |
Beliggenhed
| adresse | Brunde Vest 4, 6230 Rødekro |
| by | 6230 Rødekro |
| kommune | Aabenraa Kommune |
Branche
| hovedbranche | Opførelse af bygninger (410000) |
Revisor
| revisor | DANSK REVISION SØNDERBORG GODKENDT REVISIONSANPARTSSELSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| JOM ApS · CVR 32653294 | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.01.2025 |
Direktion
| Jacob Ommen | Direktør | Fra: 04.11.2011 |
Stiftere
| Peter Ommen | Stifter | Fra: 14.05.2003 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
OM Montage A/S
CVR 39154021
|
66,67–89,99 % | 01.01.2025 | — | — |
|
Ommen a/s
CVR 29144206
|
100 % | 18.10.2005 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
HØJVANG INVEST ApS
CVR 31251095
|
100 % | 17.01.2008 – 12.08.2016 |
|
S-Jagten ApS
CVR 37584940
|
100 % | 05.04.2016 – 01.01.2018 |
|
Selskabet af 14.09.2016 A/S
CVR 37319325
|
100 % | 22.12.2015 – 30.08.2018 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Davai Bridge & Tunnel A/S
CVR 35409173
|
26.07.2013 | — | — | |
|
Ommen a/s
CVR 29144206
|
18.10.2005 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
HØJVANG INVEST ApS
CVR 31251095
|
17.01.2008 – 12.08.2016 | |
|
S-Jagten ApS
CVR 37584940
|
05.04.2016 – 01.11.2022 | |
|
Selskabet af 14.09.2016 A/S
CVR 37319325
|
22.12.2015 – 30.08.2018 | |
|
STISO A/S
CVR 31329671
|
17.03.2008 – 13.02.2012 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 110.670.846 | 101.563.000 | 111.510.000 | 117.226.000 | 109.061.410 | 100.765.137 |
| Driftsresultat | 3.602.682 | 4.792.795 | 8.734.090 | 13.241.840 | 10.816.823 | 5.165.076 |
| Resultat før skat | 5.184.306 | 5.732.958 | 9.243.915 | 13.676.681 | 10.451.129 | 4.145.639 |
| Årets resultat | 3.913.967 | 4.398.592 | 6.894.575 | 10.494.637 | 7.735.432 | 3.000.219 |
| Egenkapital | 34.545.186 | 37.131.220 | 39.232.626 | 40.338.051 | 33.791.543 | 27.556.111 |
| Aktiver i alt (balance) | 103.467.013 | 79.098.018 | 85.441.871 | 74.598.267 | 73.429.119 | 69.711.904 |
| Selskabskapital | 144.000 | 144.000 | 144.000 | 144.000 | 144.000 | 144.000 |
| Gæld i alt | — | — | — | — | 30.689.883 | 30.881.708 |
| Likvide beholdninger | 21.704.194 | 23.550.386 | 27.806.654 | 3.690.850 | 9.086.591 | 13.557.832 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 128 | 134 | 142 | 148 | 140 | — |
| Lønomkostning pr. ansat | 808.388 | 697.851 | 699.108 | 677.931 | 675.961 | — |
| Soliditetsgrad | 33,4 % | 46,9 % | 45,9 % | 54,1 % | 46,0 % | 39,5 % |
| Årsrapport |
vis
info
Offentliggjort: 2026-07-03
Revisor: Dansk Revision Tønder Godkendt revisionsanpartsselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-26
Revisor: Dansk Revision Tønder I/S Registreret revisionsinteressentskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-18
Revisor: Dansk Revision Tønder I/S Godkendt revisionsinteressentskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-07
Revisor: Dansk Revision Tønder I/S Registreret revisionsinteressentskab XBRL (rådata) |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (8)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Dansk Revision Tønder Godkendt revisionsanpartsselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Dansk Revision Tønder I/S Registreret revisionsinteressentskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Dansk Revision Tønder I/S Godkendt revisionsinteressentskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Dansk Revision Tønder I/S Registreret revisionsinteressentskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Dansk Revision Tønder I/S Registreret revisionsinteressentskab | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Dansk Revision Tønder I/S | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | Dansk Revision Tønder I/S | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | Dansk Revision Tønder I/S | vis rapport |
p-enheder (1)
-
HØJVANG ApS Aktiv P-nr. 1011930189
- adresse
- Brunde Vest 4, 6230 Rødekro
- branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- startet
- 01.01.2006
- ansatte
- —
tidligere p-enheder (1)
-
Ommen a/s Ophørt P-nr. 1009926107
- adresse
- Brunde Vest 4, 6230 Rødekro
- branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- startet
- 14.05.2003 – ophørt 31.12.2005
- ansatte
- 71 pr. juli 2026 · 62 årsværk