Hold This ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2026
48.967
48.967
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 39442965 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-03-26 |
| kapital | DKK 40.000 |
| telefon | 22104977 |
| rasmusthomsen90@gmail.com | |
| sidst opdateret | 2025-02-07 |
Beliggenhed
| adresse | Ryesgade 30, 2200 København N |
| by | 2200 København N |
| kommune | København Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Cedra · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Anne Kragh Nørgaard |
aktører og ejere
Ejere
| Rasmus Thomsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 26.03.2018 |
Direktion
| Rasmus Thomsen | Direktør | Fra: 26.03.2018 |
Stiftere
| Rasmus Thomsen | Stifter | Fra: 26.03.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
AMONG ApS
CVR 45517586
|
33,33–49,99 % | 03.04.2025 | — | — |
|
Rasmus Thomsen ApS
CVR 41051566
|
100 % | 03.01.2020 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
And The Ocean Group ApS
CVR 42010723
|
25–33,32 % | 08.01.2021 – 25.01.2024 |
|
Parabolic Holding ApS
CVR 39829193
|
25–33,32 % | 01.01.2019 – 31.12.2019 |
|
Solutions Holding ApS
CVR 44378450
|
10–14,99 % | 01.02.2024 – 24.09.2026 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
AMONG ApS
CVR 45517586
|
03.04.2025 | — | — | |
|
Rasmus Thomsen ApS
CVR 41051566
|
03.01.2020 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
And The Ocean Group ApS
CVR 42010723
|
08.01.2021 – 25.01.2024 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.590 | -10.237 | -10.940 | -12.689 | -11.858 | -9.100 |
| Driftsresultat | — | — | -10.940 | -12.689 | -11.858 | -9.100 |
| Resultat før skat | 6.483 | -389.664 | 32.294 | 305.825 | 84.639 | 279.738 |
| Årets resultat | 48.967 | -438.682 | 25.380 | 304.527 | 96.629 | 281.740 |
| Egenkapital | 326.287 | 277.320 | 793.472 | 826.992 | 579.664 | 539.535 |
| Aktiver i alt (balance) | 361.357 | 488.932 | 958.565 | 1.107.711 | 846.609 | 686.280 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 35.070 | 162.594 | 165.093 | 280.719 | 266.945 | 146.745 |
| Likvide beholdninger | 314 | 221 | 3.387 | 24.054 | 1.455 | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 90,3 % | 56,7 % | 82,8 % | 74,7 % | 68,5 % | 78,6 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info
Offentliggjort: 2024-09-26
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2023-08-10
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2022-10-25
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2021-10-14
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2025 – 30/06 2026 | Cedra | vis rapport | |
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | — | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Hold This ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1023473468
- adresse
- Ryesgade 30, 2200 København N
- startet
- 26.03.2018
- ansatte
- —