← tilbage
Gem favorit

HOLT BYG ApS

CVR 21744980 Aktiv APS 9270 Klarup
Årets resultat 2025 640.319 640.319 DKK
CVR-nummer21744980
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1999-05-29
kapitalDKK 125.000
e-mailholtbyg@holtbyg.dk
sidst opdateret2024-12-28
Beliggenhed
adresse Hørvej 50, 9270 Klarup
by9270 Klarup
kommuneAalborg Kommune
Branche
hovedbranche Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ansatte (CVR)
2026-08 26 ansatte · 19 årsværk
+6 ansatte (+30 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 26 19
2026-07 25 16
2026-06 23 21
2026-05 22 19
2026-04 22 21
2026-03 18 16
2026-02 19 16
2026-01 19 17
2025-12 20 17
2025-11 19 17
2025-10 20 17
2025-09 21 18
2025-08 20 17
2025-07 20 14
2025-06 21 19
2025-05 20 19
2025-04 21 16
2025-03 21 17
2025-02 20 17
2025-01 21 17
2024-12 23 17
2024-11 21 18
2024-10 23 17
2024-09 23 19
Ejere
CCH HOLDING ApS · CVR 27983294 Legal ejer 100 % Fra: 20.12.2004
Direktion
Carsten Holt Hansen Direktør Fra: 01.06.1999
Stiftere
Carsten Holt Hansen Stifter Fra: 01.06.1999
REGNSKABSKONTORET HANS HANSEN ApS · CVR 10204372 Stifter Fra: 29.05.1999
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 9.965.4229.973.25810.598.4929.663.58412.017.25213.167.322
Driftsresultat 857.929541.322372.221276.699—1.487.627
Resultat før skat 827.474524.377370.161284.0031.097.0511.417.625
Årets resultat 640.319406.649283.848217.618854.1251.101.906
Egenkapital 5.445.1094.804.7904.398.1414.114.2933.896.6763.242.551
Aktiver i alt (balance) 11.672.51712.250.01910.124.2788.815.4169.270.9989.513.426
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 6.169.2707.366.8005.660.6634.644.1625.337.6816.270.875
Likvide beholdninger 18181818139.64518
Antal ansatte (årsrapport) 192014222727
Lønomkostning pr. ansat 460.191455.422697.810414.317393.611422.199
Soliditetsgrad 46,6 %39,2 %43,4 %46,7 %42,0 %34,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-23
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-22
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-01-02
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-12-22
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-08
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-11
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 Beierholm vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Beierholm vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Beierholm vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Beierholm vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Beierholm vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.