← tilbage
Gem favorit

HOTEL VINHUSET ApS

CVR 35407170 Aktiv APS 4700 Næstved
Årets resultat 2025 24.685 24.685 DKK
CVR-nummer35407170
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2013-07-30
kapitalDKK 80.000
sidst opdateret2026-03-04
Beliggenhed
adresse Sct Peders Kirkeplads 4, 4700 Næstved
by4700 Næstved
kommuneNæstved Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 23 ansatte · 10 årsværk
−2 ansatte (−8 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 23 10
2026-06 23 11
2026-05 22 12
2026-04 20 11
2026-03 17 11
2026-02 25 12
2026-01 27 12
2025-12 30 13
2025-11 27 12
2025-10 29 12
2025-09 26 12
2025-08 26 13
2025-07 25 11
2025-06 25 13
2025-05 25 13
2025-04 25 12
2025-03 22 12
2025-02 24 12
2025-01 24 10
2024-12 26 13
2024-11 25 13
2024-10 24 11
2024-09 23 12
2024-08 20 12
Ejere
DANSKE HOTELLER A/S · CVR 13611300 Legal ejer 100 % Fra: 01.01.2014
Direktion
Dorthe Koch-Jensen Direktør Fra: 01.12.2020
Bestyrelse
Erik Steen Sophus Falck Formand Fra: 15.11.2013
Hanne Louise Degn Bestyrelsesmedlem Fra: 14.02.2019
John Eigil Olsdorf Bestyrelsesmedlem Fra: 15.11.2013
Stiftere
DANSKE HOTELLER A/S · CVR 13611300 Stifter Fra: 30.07.2013
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 6.166.8256.980.9346.621.8457.480.3276.065.1754.796.705
Driftsresultat 85.956622.485-10.365852.908246.718-992.278
Resultat før skat 29.413567.870-62.947780.222182.212-1.062.592
Årets resultat 24.685445.263-45.999612.707142.746-828.822
Egenkapital 549.948525.26380.00080.000-4.972.690-5.115.436
Aktiver i alt (balance) 20.137.11118.919.08016.661.66715.169.2429.200.4477.027.457
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 19.587.16318.393.81716.581.66715.089.24214.173.13712.142.893
Likvide beholdninger 16.387126.28483.09714.91845.8175.456
Antal ansatte (årsrapport) 111212121213
Lønomkostning pr. ansat 496.463480.058502.940505.149442.554404.776
Soliditetsgrad 2,7 %2,8 %0,5 %0,5 %-54,0 %-72,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-04-17
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-23
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-19
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-21
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-22
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-18
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.