JA Andersen Holding ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
-1.352.560
-1,4 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 38585134 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-04-18 |
| kapital | DKK 40.000 |
| telefon | 28603520 |
| jon@falsing.dk | |
| sidst opdateret | 2026-07-02 |
Beliggenhed
| adresse | Bybakken 22, 3660 Stenløse |
| by | 3660 Stenløse |
| kommune | Egedal Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | V & CO STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| Jon Asger Andersen | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.07.2017 |
Direktion
| Jon Asger Andersen | Direktør | Fra: 01.07.2017 |
Stiftere
| Jon Asger Andersen | Stifter | Fra: 18.04.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Falsing EL ApS
CVR 28976305
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling
33,33–49,99 %: fra 21.02.2025 33,33–49,99 %: 01.07.2017 – 20.02.2025 |
21.02.2025 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Chaos Entertainment ApS
CVR 40420843
|
100 % | 03.04.2019 – 29.01.2026 |
|
Ophørende aktieselskabet Nybrovej af 1.01.2020
CVR 40969675
|
33,33–49,99 % | 29.11.2019 – 06.05.2024 |
|
Ophørende aktieselskabet Nybrovej af 1.01.2020
CVR 40969675
|
50–66,66 % | 07.05.2024 – 20.04.2026 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Bybakken 1 IVS
CVR 40420738
|
03.04.2019 – 19.05.2021 | |
|
Bybakken 2 IVS
CVR 40420622
|
03.04.2019 – 19.05.2021 | |
|
Bybakken 3 IVS
CVR 40420827
|
03.04.2019 – 19.05.2021 | |
|
Bybakken 4 IVS
CVR 40420770
|
03.04.2019 – 19.05.2021 | |
|
Bybakken 5 IVS
CVR 40420541
|
03.04.2019 – 19.05.2021 | |
|
Chaos Entertainment ApS
CVR 40420843
|
03.04.2019 – 29.01.2026 | |
|
JA Holdet IVS
CVR 40420657
|
03.04.2019 – 06.10.2021 | |
|
JA Shop IVS
CVR 40420703
|
03.04.2019 – 06.10.2021 | |
|
JoKa Inc. Holding IVS
CVR 40420576
|
03.04.2019 – 29.10.2021 | |
|
MoJo Inc. Holding IVS
CVR 40420509
|
03.04.2019 – 06.10.2021 | |
|
Ophørende aktieselskabet Nybrovej af 1.01.2020
CVR 40969675
|
29.11.2019 – 20.04.2026 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | -14.670 | -15.996 | — | 0 |
| Driftsresultat | -12.500 | -13.750 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -1.352.560 | -17.996 | — | — | -30.842 | 91.005 |
| Årets resultat | -1.352.560 | -17.996 | -16.737 | -17.992 | -30.842 | 91.005 |
| Egenkapital | -1.317.139 | 35.421 | 53.417 | 70.153 | 48.146 | 78.988 |
| Aktiver i alt (balance) | 413.712 | 1.314.325 | 1.270.724 | 1.275.893 | 1.238.140 | 1.245.443 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 1 | 1 |
| Gæld i alt | 1.730.851 | 1.278.904 | 1.217.307 | 1.205.740 | 1.189.994 | 1.166.455 |
| Likvide beholdninger | 31.141 | 54.912 | 320.102 | 178.831 | 202.406 | 3.010 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | — | — | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | -318,4 % | 2,7 % | 4,2 % | 5,5 % | 3,9 % | 6,3 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | V & Co Revision | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | V & Co Revision | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | Baker Tilly Denmark | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | Baker Tilly Denmark | vis rapport | |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | — | vis rapport | |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
JA Andersen Holding ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1022379832
- adresse
- Bybakken 22, 3660 Stenløse
- startet
- 18.04.2017
- ansatte
- —
| domæne | falsing.dk |
| registrar | ONE.COM A/S |
| oprettet | 1997-12-16 |
| udløber | 2026-12-31 |
| registrant | Falsing EL ApS |
| adresse | Nybrovej 91 2820 Gentofte |
| land | DK |